logo

Brankářské tréninky Kanonýrů vede Matěj Pošta

Radek Šikola, 9.12.2017

Brankářské tréninky Kanonýrů vede Matěj Pošta

V aktuální sezoně mají mladí brankáři Kanonýrů možnost účastnit se speciálních gólmanských tréninků. Tréninkové jednotky vede Matěj Pošta, který v minulosti v dresu Kladna postoupil do nejvyšší soutěže, kde následně chytal a své spoluhráče dokonce vedl z pozice kapitána.

 

Pošta v mládeži působil v Tatranu Střešovice, nejúspěšnějším klubu české historie. Tehdy dvakrát vyhrál prestižní mládežnický turnaj Prague Games, kde byl vyhlášen nejlepším brankářem. Radoval se také z vítězství na největším juniorském turnaji světa Gothia Innebandy Cup. Dlouho figuroval v širším kádru juniorské reprezentace.

V současnosti se Matěj Pošta věnuje trénování, vede dětskou složky v pražském klubu BLACK ANGELS a florbalové kroužky na základních školách. Je zakladatelem turnaje Kids Floorball League a florbalové akademie Drill Florbal Academy.

Více už prozradil sám v rozhovoru pro náš web.

Jak jste se dostal k trenérské práci?
Ještě během své aktivní hráčské kariery jsem se věnoval svému bratrovi, který jako pětiletý začal navštěvovat florbalový kroužek v místě našeho bydliště. V průběhu roku jsem kroužek převzal a začal ho sám provozovat. Tím začala moje trenérská kariéra.

Před třemi lety jste odešel z florbalu na nejvyšší úrovni. Co jste mezitím dělal?
Když jsem přestal aktivně chytat, tak jsem již trénoval děti čtyřikrát týdně. Další moje priorita byla škola, kterou se mi povedlo úspěšně dokončit. Dnes mám školu hotovou a eviduji ve svých kroužcích více než 250 dětí. Dále jsem se začal věnovat více individuální přípravě brankářů a díky tomu jsem společně s Jirkou Šimůnkem vytvořil projekt DRILL Florbal Academy.

Není tajemstvím, že nejvýraznější stopu v mužském florbale jste zanechal v dresu Kladna. Máte ke klubu stále vazbu?
Ano mám. Na Kladně jsem zažil plno krásných zážitků, a to jak florbalových, tak i osobních. V mužském A-týmu a vedení klubu mám pořád plno přátel, tak klub samozřejmě sleduji a koukám, jak se mu daří.

Jak jste se dostal k vedení brankářských tréninků u Kanonýrů?
Nápad vzniknul při vytvoření projektu DRILL Florbal Academy. S vedením Kladna jsme se bavili o možné spolupráci, až jsme se dohodli na pravidelných trénincích.

Pro jakou věkovou kategorii brankářské tréninky pořádáte?
V podstatě trénuji všechny brankáře na Kladně. Jednou za 14 dní jsem u kategorie juniorů a jednou na elitním A-týmu. Poté jednou měsíčně trénuji ostatní mládežnické kategorie.

Jaká je náplň brankářských tréninků?
V zásadě se snažím rozvíjet individuální schopnosti brankářů. Například to může být samotné chytaní balonku, rychlost reakce na balonek, nebo samotné postavení v brance. U elitních kategorií se věnujeme spíše rozvoji schopností než brankářskému postoji.


 

Muži A

ikona
FBŠ Hattrick Brno - Kanonýři Kladno
(2:2,0:2,1:0)
  | sobota 16.12.
ikona
  1. podrobnosti k zápasu
 

Nenalezeny žádné budoucí zápasy

Krátké zprávy

Nové zboží ve fanshopu

- Kdo je dobrý - má ručník modrý! Aby se ručník nepletl a byl opravdu osobní je každý originál s tvým jménem a číslem. Fanshop
(6.4.2018 - 18:36)

Nový web

- Usilovně děláme na novém webu! Až to odstartjem tak nespustíte oči :-) (23.12.2017 - 16:17)

MLŽI B+C

- Trénink skrze prázdniny 26.10. se nekonná. (25.10.2017 - 19:14)

GOTHIA CUP

- Vážení přátelé,

bohužel Vám musím oznámit, že pro nedostatečný počet zájemců se letos náš klub nebude účastnit turnaje Gothia cup. Byli jsme připraveni z důvodu bezpečnosti zajistit vyšší počet odpovědných osob i snížit cenu pro Vás. Ve stejném termínu se hraje turnaj v Praze. Trenéři od nás mají doporučení, turnaje se zúčastnit.

S přáním příjemného dne

Ing. Zdeněk Jirák
předseda klubu (18.10.2017 - 12:22)

Schůzka

- Vážení rodiče,
u příležitosti zahájení nového soutěžního ročníku si Vás dovolujeme pozvat na informativní schůzky florbalového oddílu Kanonýři Kladno, které proběhnou 3.10.2017 v hale BIOS v prostorách šatny č. 5 dle níže uvedeného časového harmonogramu. Schůzky se budou konat za účasti předsedy spolku, šéftrenéra, zaměstnanců spolku i trenérů, což věříme, zaručuje komplexní informace k nadcházející sezóně.
Časový harmonogram schůzek:
16:45 – 17:30 Přípravka
17:30 – 18:15 Mladší žáci A+B
18:15 - 19:00 Elévové
19:00 – 19:45 Starší žáci A+B, starší žákyně, Dorost, Junioři, Juniorky

Těšíme se na setkání s Vámi.
V Kladně, 27. 9. 2017
Ing. Zdeněk Jirák
Předseda Kanonýři Kladno, z.s. (2.10.2017 - 08:45)

Nominace Mladší Žáci

- Stíhači, Přetlaková SH Kladno:
M. Dlouhý, J. Dlouhý, Hollmann, Mach, Špaček, Hošek
Sraz 9:30 (nejpozději) přímo v hale.

Střelci, SH na Fialce Říčany:
Ceplecha, Frýba, Douša, Vaňous, O. Groh, T. Groh, Hurych, Dvořák
Sraz 9:40 (nejpozěji) přímo v hale.
Adresa: Mánesova 2530/3a, Říčany u Prahy
https://www.ceskyflorbal.cz/cfbu/informacni-deska/schvalene-haly/detail/433Kontakt: jan.hollmann@seznam.cz, 720 761 651 (21.9.2017 - 23:22)

Anketa 
 

 


SFF

Šfl Kladno

Copyright © 2018 FBC Kanonýři Kladno & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál