logo

Starší žáci nám dělají radost. Mladíci válí

Radek Šikola, 20.12.2017

Starší žáci nám dělají radost. Mladíci válí

Starší žáci Kanonýrů si v letošní sezoně připisují jeden úspěch za druhým. Florbalisté narození v letech 2003 a 2004 pravidelně hrají v nevyšším turnajovém koši „A“. Pokud jsou nuceni nastoupit v koši „B“, pak jasně dominují.

 

Kladenští starší žáci dokázali v této sezoně v koši „B“ dvakrát vyhrát celý turnaj. Trenér Jan Buk však výsledky v druhém výkonnostním koši nijak nepřeceňuje. Naopak se spíše soustředí na elitní koš. „Mezi oběma koši je veliký rozdíl. Bohužel největší region v ČR nedá dohromady ani deset klubů, které by byly herně vyrovnané. To je podle mě alarmující. Chápu, že není možné mít pokaždé stejně vyrovnané a naplněné týmy v ročnících, ale toto podle mě není dobře pro rozvoj florbalu,“ myslí si.

V elitním výkonnostním koši „A“ letos mladí Kanonýři zanechali výraznou stopu. Dvakrát se umístili na třetím místě, dvakrát na druhém a jednou dokonce dokázali celý turnaj ovládnout. Působení v koši „A“ si trenér Jan Buk velice pochvaluje. „V nejvyšším koši je vidět florbalová vyspělost týmů a většina z nich se snaží hrát bez míčku aktivně a s míčkem si vytvářet šance po kombinačních akcích. Navíc má každý tým ze špičky pár nadstandardních hráčů,“ vyjmenovává faktory, které jeho svěřencům pomáhají k výkonnostnímu růstu.

V letošní sezoně nebývá výjimkou, že hráči věkem spadající do starších žáků tvoří velkou část dorosteneckého týmu Kanonýrů. Na zápasové soupisce se často objeví až deset starších žáků. Mladé hráče to bezesporu výkonnostně posouvá, ale trenér Jan Buk vidí i druhou stranu mince, kterou je třeba brát na zřetel. „Mrzí mě, že kluci mají vyšší kategorii prakticky zadarmo a vlastně povinně ji musí odjezdit. Ale zvládáme to se ctí,“ říká a pokračuje ve vysvětlování současného stavu. „Nemáme dostatek hráčů v ročnících 2001 a 2002. Někteří navíc nemají potřebnou tréninkovou morálku,“ pokračuje bývalý brankář a poté i trenér A-týmu mužů. Buk pochopitelně nezůstává pouze u kritiky a vysvětluje i přínos této situace. „Na druhou stranu nám zápasy proti starším hráčům dávají mnohem lepší zpětnou vazbu o tom, kde přidat. Zároveň jsem rád, že ani v dorostu neustupujeme ze své kombinační hry, která je nám vlastní,“ pochvaluje si.


 

Muži A

ikona
FBŠ Hattrick Brno - Kanonýři Kladno
(2:2,0:2,1:0)
  | sobota 16.12.
ikona
  1. podrobnosti k zápasu
 

Nenalezeny žádné budoucí zápasy

Krátké zprávy

Nové zboží ve fanshopu

- Kdo je dobrý - má ručník modrý! Aby se ručník nepletl a byl opravdu osobní je každý originál s tvým jménem a číslem. Fanshop
(6.4.2018 - 18:36)

Nový web

- Usilovně děláme na novém webu! Až to odstartjem tak nespustíte oči :-) (23.12.2017 - 16:17)

MLŽI B+C

- Trénink skrze prázdniny 26.10. se nekonná. (25.10.2017 - 19:14)

GOTHIA CUP

- Vážení přátelé,

bohužel Vám musím oznámit, že pro nedostatečný počet zájemců se letos náš klub nebude účastnit turnaje Gothia cup. Byli jsme připraveni z důvodu bezpečnosti zajistit vyšší počet odpovědných osob i snížit cenu pro Vás. Ve stejném termínu se hraje turnaj v Praze. Trenéři od nás mají doporučení, turnaje se zúčastnit.

S přáním příjemného dne

Ing. Zdeněk Jirák
předseda klubu (18.10.2017 - 12:22)

Schůzka

- Vážení rodiče,
u příležitosti zahájení nového soutěžního ročníku si Vás dovolujeme pozvat na informativní schůzky florbalového oddílu Kanonýři Kladno, které proběhnou 3.10.2017 v hale BIOS v prostorách šatny č. 5 dle níže uvedeného časového harmonogramu. Schůzky se budou konat za účasti předsedy spolku, šéftrenéra, zaměstnanců spolku i trenérů, což věříme, zaručuje komplexní informace k nadcházející sezóně.
Časový harmonogram schůzek:
16:45 – 17:30 Přípravka
17:30 – 18:15 Mladší žáci A+B
18:15 - 19:00 Elévové
19:00 – 19:45 Starší žáci A+B, starší žákyně, Dorost, Junioři, Juniorky

Těšíme se na setkání s Vámi.
V Kladně, 27. 9. 2017
Ing. Zdeněk Jirák
Předseda Kanonýři Kladno, z.s. (2.10.2017 - 08:45)

Nominace Mladší Žáci

- Stíhači, Přetlaková SH Kladno:
M. Dlouhý, J. Dlouhý, Hollmann, Mach, Špaček, Hošek
Sraz 9:30 (nejpozději) přímo v hale.

Střelci, SH na Fialce Říčany:
Ceplecha, Frýba, Douša, Vaňous, O. Groh, T. Groh, Hurych, Dvořák
Sraz 9:40 (nejpozěji) přímo v hale.
Adresa: Mánesova 2530/3a, Říčany u Prahy
https://www.ceskyflorbal.cz/cfbu/informacni-deska/schvalene-haly/detail/433Kontakt: jan.hollmann@seznam.cz, 720 761 651 (21.9.2017 - 23:22)

Anketa 
 

 


SFF

Šfl Kladno

Copyright © 2018 FBC Kanonýři Kladno & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál