logo

O marketing Kanonýrů se nově starají Vítek Bednář a Radek Šťovíček

Radek Šikola, 23.12.2017

O marketing Kanonýrů se nově starají Vítek Bednář a Radek Šťovíček

Florbal je neustále se vyvíjející sport. V současné době je ze strany diváků, fanoušků a příznivců čím dál větší tlak na aktuální informace vycházející z klubů přímo k veřejnosti. Kanonýři na tento trend reagují ustanovením marketingového tandemu ve složení Vítek Bednář a Radek Šťovíček. Jejich pohled na tuto problematiku si přečtěte v rozhovoru níže.

 

Jak jste se dostali k možnosti působit jako marketingoví pracovníci Kanonýrů?

Bednář: Už delší dobu jsem byl nespokojený s vizuálním stylem klubu na Facebooku a Instagramu. Spojil jsem se s vedením a nabídl jim pomoc, přičemž z toho nakonec vyplynula takhle pozice. Tu bych ale sám nebyl při škole schopný obsáhnout, proto jsme se domluvili s Radkem.

Šťovíček: Poslední dva roky jsem neustále od Vítka poslouchal, jak se mu absolutně nelíbí projev Kanonýrů na sociálních sítích, až za ním jednou přišli z vedení a nabídli mu tuto pozici. Když mi to napsal s tím, že sám do toho nepůjde, neměl jsem moc variant odpovědí, tak jsem řekl, že s ním do toho půjdu. A nakonec jsem za to rád.

Jaká je v současnosti hlavní náplň vaší práce?

Bednář: U marketingu je to všude stejné, hlavní je oslovit lidi. V našem případě jde hlavně o předání informací prostřednictvím sociálních sítí a snaha přilákat co nejvíce lidí na domácí zápasy.

Šťovíček: Propagovat klub tak, aby byl vidět. Snažíme se informovat rodiče a fanoušky o výsledcích, o aktuálním dění v klubu a podobných věcech. Samozřejmě naší náplní práce je i návštěvnost domácích zápasů a jejich propagace.

Jakým způsobem si mezi sebe dělíte kompetence a pracovní povinnosti?

Bednář: To je různé. Většinou se to odvíjí od dané chvíle a časového vytížení.

Šťovíček: Snažíme se rovnoměrně, i když občas to prostě nejde. Na většinu věcí máme podobný až takřka stejný názor a hodně na sebe navzájem dáme. K žádným konfliktům zatím moc nedocházelo a snad ani nedojde, Vítek se totiž nerad hádá (úsměv).

Je ve florbalovém prostředí náročné oslovit divácké masy?

Bednář: Bohužel je. Florbal je pořád ještě mladý sport, na který z drtivé většiny koukají jen florbalisté. Je to taková smyčka. Na florbal nechodí dost lidí, protože to není divácky populární sport a populární sport to nebude, dokud na něj nebude chodit dostatek lidí.

Šťovíček: Dle mého názoru ano. Florbal je zatím spíše v rozvoji a jako relativně mladý sport si těžko získává sledovanost v konkurenci hokeje, fotbalu, volejbalu a dalších sportů. Znám spoustu lidí, kteří baví florbal hrát, ale sledovat zápasy pro ně již takový zážitek není.

Jaký je podle vás nejúčinnější nástroj, jak přitáhnout diváky do hlediště a vůbec budovat u nich vztah ke klubu?

Bednář: Jednoznačně výkonnost družstva. Můžeme udělat zápasu obrovskou kampaň, ale když pak tým nepředvede dobrý výkon, nezaujatý divák už příště prostě nepřijde. S tím momentálně bojujeme na Kladně.

Šťovíček: Výkony, jednoznačně. Je to ohrané, ale fanouškovská základna ve florbale není velká, zato náročná. Na týmy, které budou prohrávat jeden zápas za druhým, nikdy nebude chodit tolik lidí. Nejde jen například o jednotlivé hráče mládežnických kategorií a jejich rodiče, ale zejména nezaujatý fanoušek hledí na výkon a výsledky.

Jaké jsou z hlediska klubového marketingu Kanonýrů cíle a vize do budoucna?

Bednář: Těch cílů je víc, od zvýšení divácké návštěvnosti na zápasech A-týmu, přes zviditelnění mládežnických kategorií až k propojení školní florbalové ligy s klubem. Všechno chce ale čas. Většinou je to běh na delší trať.

Šťovíček: Jak říká kolega, cílů je více a žádné z nich se nedají zvládnout ze dne na den.

Kvalitní marketing může klubu výrazně pomoci. Co jsou z vašeho pohledu ty hlavní přínosy?

Bednář: Myslím, že nezaujatý člověk si udělá názor o klubu hlavně díky marketingu, to je důležité. Když ho zaujmeme, může se přijít podívat na zápas nebo přihlásit dítě na florbal.

Šťovíček: Bavíme se opět o lidech, kteří nejsou přímou součástí klubu. Podle osobní zkušenosti vím, že spousta lidí dá na první dojem, v tom je ta důležitost, přilákat lidi buď na zápasy elitních týmů, nebo přitáhnout nové mladé naděje do svých řad, čímž bude klub dále růst.


 

Muži A

ikona
FBŠ Hattrick Brno - Kanonýři Kladno
(2:2,0:2,1:0)
  | sobota 16.12.
ikona
  1. podrobnosti k zápasu
 

Nenalezeny žádné budoucí zápasy

Krátké zprávy

Nové zboží ve fanshopu

- Kdo je dobrý - má ručník modrý! Aby se ručník nepletl a byl opravdu osobní je každý originál s tvým jménem a číslem. Fanshop
(6.4.2018 - 18:36)

Nový web

- Usilovně děláme na novém webu! Až to odstartjem tak nespustíte oči :-) (23.12.2017 - 16:17)

MLŽI B+C

- Trénink skrze prázdniny 26.10. se nekonná. (25.10.2017 - 19:14)

GOTHIA CUP

- Vážení přátelé,

bohužel Vám musím oznámit, že pro nedostatečný počet zájemců se letos náš klub nebude účastnit turnaje Gothia cup. Byli jsme připraveni z důvodu bezpečnosti zajistit vyšší počet odpovědných osob i snížit cenu pro Vás. Ve stejném termínu se hraje turnaj v Praze. Trenéři od nás mají doporučení, turnaje se zúčastnit.

S přáním příjemného dne

Ing. Zdeněk Jirák
předseda klubu (18.10.2017 - 12:22)

Schůzka

- Vážení rodiče,
u příležitosti zahájení nového soutěžního ročníku si Vás dovolujeme pozvat na informativní schůzky florbalového oddílu Kanonýři Kladno, které proběhnou 3.10.2017 v hale BIOS v prostorách šatny č. 5 dle níže uvedeného časového harmonogramu. Schůzky se budou konat za účasti předsedy spolku, šéftrenéra, zaměstnanců spolku i trenérů, což věříme, zaručuje komplexní informace k nadcházející sezóně.
Časový harmonogram schůzek:
16:45 – 17:30 Přípravka
17:30 – 18:15 Mladší žáci A+B
18:15 - 19:00 Elévové
19:00 – 19:45 Starší žáci A+B, starší žákyně, Dorost, Junioři, Juniorky

Těšíme se na setkání s Vámi.
V Kladně, 27. 9. 2017
Ing. Zdeněk Jirák
Předseda Kanonýři Kladno, z.s. (2.10.2017 - 08:45)

Nominace Mladší Žáci

- Stíhači, Přetlaková SH Kladno:
M. Dlouhý, J. Dlouhý, Hollmann, Mach, Špaček, Hošek
Sraz 9:30 (nejpozději) přímo v hale.

Střelci, SH na Fialce Říčany:
Ceplecha, Frýba, Douša, Vaňous, O. Groh, T. Groh, Hurych, Dvořák
Sraz 9:40 (nejpozěji) přímo v hale.
Adresa: Mánesova 2530/3a, Říčany u Prahy
https://www.ceskyflorbal.cz/cfbu/informacni-deska/schvalene-haly/detail/433Kontakt: jan.hollmann@seznam.cz, 720 761 651 (21.9.2017 - 23:22)

Anketa 
 

 


SFF

Šfl Kladno

Copyright © 2018 FBC Kanonýři Kladno & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál