18.10.2018
Zápasy A-tým

V neděli se Kanonýři utkají s Ostravou na jejím hřišti

Souboj, který se uskuteční v moravskoslezské metropoli, bude reprízou čtvrtfinále posledního play-off 1. ligy, ve kterém Kanonýři svému soupeři podlehli 1-3 na zápasy. Ostravským florbalistům tedy mají hodně co vracet.
Ostrava na minulou sezonu vzpomíná se slzami v očích. Před pouhými několika měsíci se ze čtvrtého místa po základní části probojovala až do semifinále play-off 1. ligy. V tomto ročníku je to poněkud jiná káva. Ostrava se bez zisku jediného bodu z osmi odehraných zápasů krčí na posledním místě tabulky. Týmu chybí bodový tahoun, nejproduktivnější hráč mužstva Adam Tesárek si připsal 10 kanadských bodů. Pro představu, nejlepší kladenský borec Miloš Tyl jich má 34.

Kanonýři se po sérii nezdarů opět vezou na pozitivnější vlně, když dokázali dvakrát po sobě zvítězit a o stejný počin se pokusí i na půdě ostravského celku. Zmiňovaný Miloš Tyl není pouze nejproduktivnějším hráčem Kanonýrů, ale i vládcem kanadského bodování celé 1. ligy. Bodově i herně se pozvolna rozjíždí také hrající legenda kladenského florbalu Jan Louvar.

Od koho se čeká výraznější bodový příspěvek, je Tomáš Nushart. Ten zatím zůstává za očekáváním, ale věřme, že se výrazněji prosadí už v Ostravě. Sám k dlouhému výjezdu říká: „Myslím, že spíše než na soupeře, se soustředíme na nás. Chceme zlepšit obrannou část hry a nedostat určitě více jak šest gólů. Při zápasech, které jsou od nás takhle daleko, je také vždycky důležité se po dlouhé cestě správně zkoncentrovat. Jeden z našich cílů je určitě také výraznější brankové prosazení druhé a třetí lajny. Zároveň víme, že jedeme hrát s posledním týmem tabulky, který ještě nezískal žádný bod. Jednoznačně tak musíme potvrdit roli favorita a odvézt si tři body.“

Zápas mezi Ostravou a Kanonýry začíná v neděli 21. října v 17.00 hod. v hale ČPP Aréna Ostrava.

Za Kladno se nehraje, za Kladno se bojuje!