22.10.2018
Zápasy A-tým

Bolestivá ztráta A-týmu v Ostravě

A-tým Kanonýrů jel v neděli do Ostravy jako jasný favorit. Ostrava byla bez bodu a pro kladenské borce se mělo jednat o jednoznačnou záležitost. Prognózy se nicméně nepotvrdily a Kanonýři nechali Ostravanům příjemný dárek.
1. MVIL OSTRAVA WOOW – KANONÝŘI KLADNO
7:6 (1:3, 4:2, 2:1)


Kanonýrům se sice poměrně slušně vydařila úvodní část zápasu, po které vedli 3:1, pak už to ale byla ze strany kladenského celku výsledková bída. „Zase nám utekla druhá třetina. Tu první jsme hráli výborně dozadu i dopředu. Oni nevěděli, jak se k nám dostat a my jsme si hráli to, co jsme chtěli a potřebovali,“ říká autor branky a nahrávky Kanonýrů David Sachr.

V úvodu druhé části sice Sachr zvyšoval na 4:1 z pohledu Kladna, pak ale začali dominovat hráči Ostravy. „Ve druhé třetině jsme to zase vypustili, pak přišlo ještě vyloučení, a to nás docela položilo, tam se soupeř dostal na koně a začal hrát,“ připomíná Sachr pětiminutové vyloučení kladenského obránce Jana Cvrčka.

Před poslední částí zápasu byly šance obou týmů naprosto vyrovnané, radovali se však domácí. „Ve třetí třetině jsme začali se skóre 5:5 a tam pak přišel zase zbytečný gól a pak druhý. To už se pak špatně hraje. Ještě jsme sice zredukovali na 6:7, ale už to nestačilo,“ hodnotí Sachr smutně.

Sachr však na nevydařeném utkání nakonec našel i pozitivum. „Vynikající výkon předvedla třetí lajna, která si s nimi v útočným pásmu dělala, co chtěla. Hráli jednoduše dozadu i dopředu a celkově hráli výborně,“ oceňuje příspěvek ne tolik vytěžované pětice Pfaur – Chvojka – Pecha – Richtr – Cvrček.

Sestava Kanonýrů:
Blaha (Horáček)
Sachr, Černý, Tyl, Riebauer, Louvar
Kalina, Bednář, Hartman, Teslík, Nushart
Richtr, Cvrček, Pfaur, Chvojka, Pecha
Přívara

Branky a asistence Kanonýrů:
02:43 Jakub Pecha (Petr Chvojka), 09:50 Tomáš Nushart (Ondřej Riebauer), 13:25 Jakub Pecha (Oskar Blaha), 20:49 David Sachr (Jan Louvar), 35:13 Miloš Tyl (David Sachr), 57:24 Tomáš Nushart (Vít Bednář)