31.10.2018
Zápasy A-tým

Kanonýři přivítají poslední Slovan Havířov

V rámci 11. kola 1. ligy se Kanonýři na domácí půdě poměří s havířovským Slovanem. Slezané jsou zatím na posledním místě tabulky. Kladenským florbalistům se také příliš nedaří a bojují na hranici postupové osmičky do play-off. Jeden z týmů si tedy jistě zpraví náladu a vylepší svou letošní nelichotivou bilanci.
Slovanu se letos vůbec nedaří, z deseti utkání má na kontě hned devět proher, z toho jednu v prodloužení, za kterou získal bod. Jednou si havířovští florbalisté připsali výhru a rovnou velmi přesvědčivou, když zdecimovali Náchod 12:3 – velký kontrast oproti ostatním zápasům. Výhru pěti kanadskými body režíroval Matěj Smeták, který je bodovým lídrem a nejzvučnějším jménem na soupisce svého týmu. Mocně mu sekunduje Michal Kozelský, který si společně se Smetákem udržuje průměr nad dva body na zápas.

Výsledky Kanonýrů jsou zatím jako na houpačce. Po úvodních dvou výhrách následovaly čtyři prohry v řadě, poté opět dvě výhry a naposledy kladenští florbalisté podlehli do té doby poslední Ostravě 6:7 a darovali jí její první body do tabulky. Proti Slovanu se pokusí podobné selhání nedopustit. Tým bude opět spoléhat na bodového tahouna a jednoho z nejproduktivnějších hráčů 1. ligy Miloše Tyla.

Během přestávkového programu mezi třetinami zápasu proti Slovanu Havířov proběhne dětský turnaj, kterého se zúčastní nadějní mladíci Kanonýrů, Berouna, Unhoště a Loun.

Obránce Kanonýrů Vít Bednář vyhlíží nápravu nedávné potupné prohry s posledním týmem tabulky. „Do zápasu s Havířovem jdeme odčinit klopýtnutí s Ostravou. Musíme stabilizovat naše výkony nehledě na soupeře i prostředí a týmy ze spodní poloviny tabulky, ačkoli se zde nacházíme také, porážet rozdílem třídy. Pokud jsou tedy naše ambice stejné, jako na začátku sezony, což doufám jsou. Dvoutýdenní pauza způsobená odložením zápasu s Chomutovem by měla podanému výkonu jen prospět. Nezbývá než doufat, že bude v neděli hezké počasí a zápas se odehraje,“ naráží na týden staré odložené utkání vinou zatékání do haly BIOS.

Zápas mezi domácími Kanonýry a hosty z Havířova je na programu v neděli 4. listopadu od 17.00 hod. v SH BIOS Kladno.

Za Kladno se nehraje, za Kladno se bojuje!