logo

Kanonýři po domácím dramatu podlehli Ostravě

Radek Šikola, 6.3.2017

V neděli v rámci posledního kola Tipsport Superligy přicestoval na Kladno tým Ostravy. Hosté přijeli s jasným cílem bodovat, neboť si chtěli zajistit postup do play-off, aniž by museli spoléhat na pomoc soupeřů. Pro Kanonýry se jednalo o generálku na play-down. Domácí tedy bojovali o ztracené sebevědomí. Po velkém dramatu nakonec ostravskému týmu podlehli 8:9.

Kanonýři Kladno – FBC ČPP Bystroň Group Ostrava 8:9 (2:1, 0:3, 6:5)

Po debaklu 4:13, který Kladno utrpělo v minulém kole na hřišti pražské Sparty, mnozí jistě očekávali jednostranný průběh i tohoto zápasu. K tomu však nedošlo a Kanonýři po první třetině vedli 2:1. „Kladno bylo vyrovnaný soupeř. To, že jsou poslední, neodpovídalo jejich dnešní hře,“ vysekl poklonu svému soupeři brankář Ostravy Štěpán Laja.

Kladenští hráči působili oproti předchozím týdnům jako vyměnění. „Bylo potřeba vyříkat si pár věcí a to byl možná ten impuls,“ popisuje příčinu výrazného zlepšení herního projevu navrátilec do sestavy kladenského týmu Dušan Přívara.

V dalším průběhu utkání začalo Kladno doplácet na své chyby. „Nějaké chyby v obraně udělali, což jsme v první třetině moc nedokázali využít,“ hodnotí Laja s tím, že od druhé třetiny již jeho spoluhráči dokázali zaváhání soupeře trestat. „O první přestávce jsme v šatně dostali od trenéra trošku dým, takže pak se to zvedlo,“ popisuje přestávkové dění brankář hostů. „My jsme šli do zápasu s tím, že nechceme dostat více, než pět gólů. To nám bohužel nevyšlo,“ neskrývá své rozčarování autor hattricku Přívara.

Ostrava se v průběhu utkání postupně dostala až do čtyřbrankového vedení 9:5 a kráčela za pohodlným vítězstvím. Kanonýři však necelých pět minut před koncem odvolali brankáře a v šesti hráčích v poli dokázali vstřelit tři branky. Vyrovnat se však Kanonýrům nepodařilo. „Kladno to zahrálo dobře. Ale měli jsme to ubránit a spíše si podržet míček někde na půlce soupeře,“ lituje závěrečného dramatu velezkušený strážce ostravského brankoviště.

Sestava Kladna: Cmíral (od 55. Minev) – Přívara, Richtr O., Burian, Slivka, Nushart – Holčák, Řehoř, Soukup, Riebauer, Louvar – Cvrček, Bednář, Schuller, Linhart, Mandler, Štechmüller, Sedláček

Branky a asistence Kladna: 04:06 Jan Louvar (Marek Soukup), 18:35 Marek Soukup (Jan Řehoř), 42:19 Dušan Přívara (Jan Řehoř), 45:12 Marek Soukup (Ondřej Riebauer), 51:30 Ondřej Richtr (Ondřej Slivka), 56:28 Dušan Přívara (Ondřej Riebauer), 58:20 Jan Řehoř (Jan Louvar), 59:57 Dušan Přívara (Ondřej Riebauer)

Nový web

- Usilovně děláme na novém webu! Až to odstartjem tak nespustíte oči :-) (23.12.2017 - 16:17)

MLŽI B+C

- Trénink skrze prázdniny 26.10. se nekonná. (25.10.2017 - 19:14)

GOTHIA CUP

- Vážení přátelé,

bohužel Vám musím oznámit, že pro nedostatečný počet zájemců se letos náš klub nebude účastnit turnaje Gothia cup. Byli jsme připraveni z důvodu bezpečnosti zajistit vyšší počet odpovědných osob i snížit cenu pro Vás. Ve stejném termínu se hraje turnaj v Praze. Trenéři od nás mají doporučení, turnaje se zúčastnit.

S přáním příjemného dne

Ing. Zdeněk Jirák
předseda klubu (18.10.2017 - 12:22)

Schůzka

- Vážení rodiče,
u příležitosti zahájení nového soutěžního ročníku si Vás dovolujeme pozvat na informativní schůzky florbalového oddílu Kanonýři Kladno, které proběhnou 3.10.2017 v hale BIOS v prostorách šatny č. 5 dle níže uvedeného časového harmonogramu. Schůzky se budou konat za účasti předsedy spolku, šéftrenéra, zaměstnanců spolku i trenérů, což věříme, zaručuje komplexní informace k nadcházející sezóně.