logo

Sparta si na Kladně zajistila matchball

Radek Šikola, 29.3.2017

Sparta si na Kladně zajistila matchball

Uplynulý víkend nabídl kladenským fanouškům dvě utkání play down Tipsport Superligy. Kanonýři přivítali Spartu za vyrovnaného stavu série 1:1.

 

Z prvního domácího utkání odešli Kanonýři s debaklem

Na sobotní utkání, třetí v sérii, by kladenští hráči nejraději hned zapomněli. Prohráli vysoko 2:10 a pustili Spartu do vedení 2:1 na zápasy.

Kanonýři Kladno – ACEMA Sparta Praha 2:10 (1:2, 1:3, 0:5)

Kanonýři zahájili utkání mohutným náporem, který ovšem ukončilo obnovené zranění kolene kladenského útočníka Ondřeje Riebauera, kterého musela do nemocnice převážet záchranná služba. „Zraněním se zápas hodně zlomil. Ve druhé a třetí třetině bylo vidět, že tam ten Ríboš (Riebauer, pozn. red.) není. Je to mozek jedné lajny, na lavičce je důležitý, takže Kladno nebylo tak silné, jako předchozí zápasy s Ríbošem,“ domnívá se brankář Sparty Martin Beneš. Podobný pohled na nepříjemnou situaci má i obránce Kladna Jan Řehoř. „Já si myslím, že jeho zranění zápas ovlivnilo hodně, jelikož je to pro nás velice důležitý hráč, zároveň je pro tým velkou osobností, má v něm důležitou roli a je to jeden z nejzkušenějších hráčů,“ vysekl poklonu svému zraněnému spoluhráči Řehoř. „Pak bylo těžké na zranění nemyslet, protože to napřed vypadalo opravdu zle. Doufejme, že to snad nebude tak vážné, i když asi už nenastoupí,“ popisuje nepříjemné momenty v kladenském týmu Řehoř. „Po odstoupení Ondry ze zápasu dostala jeho lajna asi pět gólů. Takže si myslím, že jeho zranění zápas ovlivnilo opravdu výrazně,“ dodává kladenský univerzál.

Na brankáři Benešovi si v sobotu kladenští střelci vylámali zuby. Ten předvedl opravdu vynikající výkon. „Já osobně jsem se dnes cítil výborně. Co šlo, to jsem pochytal. Ale proč se kladenským střelcům nedařilo, to těžko říct,“ hodnotí skromně. „Já si myslím, že je to takhle celou sérii. My ho vždycky rozchytáme v první třetině a když prohráváme, tak se nám pak těžko dotahuje. Dneska chytal fantasticky. Těch šancí jsme tam měli relativně dost, ale chytal opravdu dobře. Také těmi výhozy nás hodně trápil,“ doplňuje Benešova slova opora Kanonýrů Řehoř. Od stavu 2:7 hrálo Kladno téměř deset minut v šesti. Podobnou strategii zvolili Kanonýři i v minulém utkání, kde prohrávali 1:6. Tam se jim podařilo snížit až na konečných 4:6. Tentokrát bylo vše jinak. Branku vstřelit nedokázali, navíc třikrát inkasovali. „Kladno šlo do šesti a neproměnilo své šance. My jsme naopak dali góly do prázdné branky. Pak jsme tam měli ještě přesilovku, kterou jsme proměnili. Takže podle skóre debakl, ale jinak je pro psychiku Kladna určitě lepší prohrát 2:10, než třeba 4:5 po prodloužení,“ dodává Beneš.

Sestava Kladna: Pech (Cmíral) – Holčák, Řehoř, Soukup, Riebauer, Louvar – Přívara, Richtr O., Vaculčiak, Slivka, Nushart – Pertlík, Cvrček, Bednář, Burian, Klápa, Lacko, Linhart, Schuller

Branky a asistence Kladna: 02:19 Jan Řehoř (bez asistence), 35:10 Matěj Vaculčiak (Dušan Přívara)

Oslabení sebrala Kanonýrům šanci na vyrovnání série se Spartou

V neděli měli Kanonýři šanci na reparát za zpackané sobotní utkání. Kladenští hráči podali velmi dobrý a bojovný výkon. Doplatili však na nevídané množství vyloučení a podlehli těsně 7:8. Sparta získala třetí bod do série a dostala se do trháku 3:1 na zápasy.

Kanonýři Kladno – ACEMA Sparta Praha 7:8 (3:1, 3:6, 1:1)

V oboustranně velice tvrdém utkání rozhodčí rozdali celkem 32 trestných minut v překvapivém poměru. 4 trestné minuty z tohoto balíčku obdrželi hráči Sparty, nevídaných 28 trestných minut a jedno trestné střílení pak museli skousnout kladenští borci. Nabídnutých výhod dokázala Sparta zkušeně využít. Čtyři přesilovky proměnila, jednou skórovala pět vteřin po návratu kladenského hráče z trestné lavice a nájezd šestnáct sekund před koncem také zužitkovala. „O osudu dnešního utkání jsme rozhodli sami svou nedisciplinovaností. Byli jsme hodně vylučovaní a v oslabeních jsme obdrželi několik gólů. To se nám prostě v takových vypjatých zápasech nesmí stávat,“ nehledá výmluvy obránce Kanonýrů Alois Burian.

Kladnu oproti sobotě chyběli klíčoví hráči Riebauer, Nushart a Holčák. Soukup naskakoval vinou zdravotních obtíží pouze sporadicky. Tyto faktory se však ve hře příliš negativně neprojevily. „Určitě nás to semklo. Hráči, kteří se v minulém zápase nedostali do sestavy, se na to výborně připravili a chtěli zabojovat o místo i do dalšího zápasu,“ hodnotí Burian.

Sparta si vítězstvím vybojovala matchball, který se pokusí proměnit v postup příští sobotu na domácím hřišti. Kladno to za současného stavu bude mít velmi komplikované. „Teď po zápase budeme rozhodně zklamaní. Ale věřím, že s odstupem času a v průběhu týdne se zase dokážeme semknout. Budeme mít kvalitní tréninky a připravíme se na další zápas tak, jak nejlépe umíme,“ hlásí odhodlaně mladý obránce Kladna.

Sestava Kladna: Pech (Cmíral) – Burian, Řehoř, Přívara, Klápa, Louvar –Pertlík, Richtr O., Vaculčiak, Slivka, Schuller – Soukup, Lacko, Cvrček – Bednář, Linhart

Branky a asistence Kladna: 00:13 Michal Klápa (Jan Řehoř), 18:36 Jan Louvar (bez asistence), 19:01 Antonín Pertlík (Matěj Vaculčiak), 21:18 Dušan Přívara (Michal Klápa), 26:22 Dušan Přívara (Jan Louvar), 31:35 Dušan Přívara (bez asistence), 49:17 Marek Soukup (Dušan Přívara) Soukup, Lacko, Cvrček – Bednář, Linhart


 

Muži A

ikona
FBŠ Hattrick Brno - Kanonýři Kladno
(2:2,0:2,1:0)
  | sobota 16.12.
ikona
  1. podrobnosti k zápasu
 

Nenalezeny žádné budoucí zápasy

Krátké zprávy

Nové zboží ve fanshopu

- Kdo je dobrý - má ručník modrý! Aby se ručník nepletl a byl opravdu osobní je každý originál s tvým jménem a číslem. Fanshop
(6.4.2018 - 18:36)

Nový web

- Usilovně děláme na novém webu! Až to odstartjem tak nespustíte oči :-) (23.12.2017 - 16:17)

MLŽI B+C

- Trénink skrze prázdniny 26.10. se nekonná. (25.10.2017 - 19:14)

GOTHIA CUP

- Vážení přátelé,

bohužel Vám musím oznámit, že pro nedostatečný počet zájemců se letos náš klub nebude účastnit turnaje Gothia cup. Byli jsme připraveni z důvodu bezpečnosti zajistit vyšší počet odpovědných osob i snížit cenu pro Vás. Ve stejném termínu se hraje turnaj v Praze. Trenéři od nás mají doporučení, turnaje se zúčastnit.

S přáním příjemného dne

Ing. Zdeněk Jirák
předseda klubu (18.10.2017 - 12:22)

Schůzka

- Vážení rodiče,
u příležitosti zahájení nového soutěžního ročníku si Vás dovolujeme pozvat na informativní schůzky florbalového oddílu Kanonýři Kladno, které proběhnou 3.10.2017 v hale BIOS v prostorách šatny č. 5 dle níže uvedeného časového harmonogramu. Schůzky se budou konat za účasti předsedy spolku, šéftrenéra, zaměstnanců spolku i trenérů, což věříme, zaručuje komplexní informace k nadcházející sezóně.
Časový harmonogram schůzek:
16:45 – 17:30 Přípravka
17:30 – 18:15 Mladší žáci A+B
18:15 - 19:00 Elévové
19:00 – 19:45 Starší žáci A+B, starší žákyně, Dorost, Junioři, Juniorky

Těšíme se na setkání s Vámi.
V Kladně, 27. 9. 2017
Ing. Zdeněk Jirák
Předseda Kanonýři Kladno, z.s. (2.10.2017 - 08:45)

Nominace Mladší Žáci

- Stíhači, Přetlaková SH Kladno:
M. Dlouhý, J. Dlouhý, Hollmann, Mach, Špaček, Hošek
Sraz 9:30 (nejpozději) přímo v hale.

Střelci, SH na Fialce Říčany:
Ceplecha, Frýba, Douša, Vaňous, O. Groh, T. Groh, Hurych, Dvořák
Sraz 9:40 (nejpozěji) přímo v hale.
Adresa: Mánesova 2530/3a, Říčany u Prahy
https://www.ceskyflorbal.cz/cfbu/informacni-deska/schvalene-haly/detail/433Kontakt: jan.hollmann@seznam.cz, 720 761 651 (21.9.2017 - 23:22)

Anketa 
 

 


SFF

Šfl Kladno

Copyright © 2018 FBC Kanonýři Kladno & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál