31.10.2016
Elévové A

Dobrý vstup "nových" elévů

Sezóna se nám pěkně rozeběhla a jelikož zájem o florbal neustále roste,tak se nám v kategorii elévů sešla široká základna mladých kanonýrů a naše dva týmy modrých a bílých byly málo na to,aby všichni elévové mohli pravidelně nastupovat v ligových turnajích.Z toho důvodu se vedení klubu rozhodlo od 3.kola přihlásit do soutěže ještě třetí tým,tentokrát bez barevného označení,a to pod názvem čistě "Kanonýři Kladno".
Na svůj první turnaj byl náš třetí tým jako nováček v soutěži nasazen do nejnižšího výkonnostního koše a tak se dali očekávat slabší soupeři,což se nakonec potvrdilo.Ovšem nutno podotknout,že ani náš tým nebyl složen ze samých ostřílených borců.Pro některé to byl dokonce první ostrý start. Turnaj pořádaný pražskými F.C. Worms se výjimečně hrál v jedné skupině o pěti týmech (FBŠ Bohemians Praha, Wizards, Praha, FBK Olymp Praha, F.C.Worms a my Kanonýři) systémem každý s každým.

Jako první soupeř na turnaji nás čekala Bohemka, jejíž hráči vypadali,že patří ještě do přípravky.To se nakonec projevilo i na hřišti a naši borci přejeli soupeře suverénně 16:1 a rozehřáli se na těžší soupeře,kteří nás ještě čekali.

K druhému utkání jsme nastoupili proti Wizárdům, kteří se ukázali jako nejtěžší soupeř celého turnaje. Zápas to byl těžký, plný tvrdých osobních soubojů, kde kluci ukázali, že umí schytat i nějakou tu ránu a dohrát utkání až do úplného konce. Po lítém boji nás čekala odměna v podobě vítězství 8:6 a pomalu jsme si začali pohrávat s myšlenkou, že když nepodceníme zbylé zápasy, tak můžeme celý turnaj vyhrát.

To se promítlo do třetího utkání proti Olympu Praha, kde kluci ukázali, že to s postupem myslí vážně a vydali ze sebe absolutní maximum. Olymp nevěděl kam dřív skočit a i když to byl mnohem kvalitnější soupeř než Bohemka, tak si odnesli nadílku od našich Kanonýrů v podobě nelichotivého skóre 2:15. Také zde musím vyzdvihnout výkon našeho brankáře Matyáše Vocílky, který podal heroický výkon korunovaný vychytaným nájezdem.

V posledním klání turnaje jsme se střetli s pořadajícími Worms, kteří sice nebyli velcí vzrůstem, ale s míčkem si rozuměli a se skvělým brankářem za zády dělali naším borcům dost velké problémy. Do utkání jsme nevstoupili dobře. Přes důrazné upozornění na nepodcenění soupeře vstoupili do zápasu dost vlažně a během chvíle jsme lovili první míček z naší sítě. Kluci se poté celou první polovinu na hřišti spíš hledali a ta skončila smírně 3:3.Druhá půle už byla naprosto jiná. Kluci na soupeře vletěli od první vteřiny, vyhráli ji 6:0 a dovedli tak utkání k výhře 9:3, které zároveň potvrdilo naše celkové vítězství na turnaji.

Pokud shrnu celý turnaj, tak nemohu jinak, než celý tým pochválit! Turnajem jsme prošli s celkovým skóre 48:12, což jsem úplně nečekal a jsem na kluky pyšný, že mě tak příjemně překvapili. Všichni do jednoho nechali na hřišti to co je v jejich silách a tak to má být. Ještě před sebou máme hodně práce, ale pokud si kluci udrží nasazení a snahu makat, tak jsem přesvědčen, že to ještě nebylo jejich poslední slovo. Závěrem bych chtěl poděkovat všem rodičům, kteří vedou své ratolesti ke sportu a obětují v jejich prospěch svůj jistě drahocenný čas. V dnešní době se to bohužel stává vzácností,což je podle mne špatně.