26.09.2018
Junioři

Dvě výhry juniorů

Junioři odehráli o uplynulém víkendu další dva zápasy KB ligy. V sobotu se vydali do Hradce Králové a v neděli doma přivítali Náchod, který byl před víkendem, stejně jako Kanonýři, bez výhry.
V sobotu v 18:00 začal zápas v hale Třebeš v Hradci Králové. Už ve 2. minutě dostali Kanonýři výhodu přesilové hry, kterou se jim sice nepodařilo využít, už minutu po jejím skončení se ale prosadil Voráček. V sedmé minutě mělo Kladno výhodnou standardní situaci, ze které zvýšil Burda. Dvě minuty před přestávkou sice domácí stačili odpovědět, víc už se ale v první části nestalo.

Po pěti minutách druhé části přidal třetí kanonýrskou branku Pfaur, Hradečtí ovšem už za necelé dvě minuty opět odpověděli. V 31. minutě dostali Kanonýři druhou přesilovku v zápase, kterou dvě vteřiny po jejím skončení zužitkoval Filip Molhanec. Skóre 4:2 z pohledu Kladna vydrželo až do konce 2. části a vypadalo to, že si Kanonýři připíšou první body v letošní sezoně.

Do 3. třetiny vstoupili aktivněji Kladenští a jejich útočnou snahu gólově vyjádřil Řádek. V 50. minutě bylo Kladno vyloučené, přesilovka soupeře ovšem měla úplně jiný efekt a na 6:2 navýšil mazácky provedeným nájezdem Bachmaier. Necelé čtyři minuty před koncem přidal svou druhou branku v zápase Pfaur a rozhodl na konečných 7:2.

FbC EMER SHOP Hradec Králové – Kanonýři Kladno 2:7 (1:2, 1:2, 0:3)

Branky Kladna: 5‘ Voráček, 7‘ Burda, 25‘ a 57‘ Pfaur, 34‘ F.Molhanec, 47‘ Řádek, 51‘ Bachmaier

Do druhého zápasu nastoupili junioři v neděli od 13:00 v hale BIOS proti Náchodu. Soupeř začal lépe a po čtyřech minutách hry se dokázal prosadit gólově. Už za 50 vteřin ale přišla rychlá odpověď z hole Lukáše Molhance. Po dalších třech minutách šli Kanonýři poprvé v zápase do vedení, prosadil se Plášek. Ve 12. minutě dokázal soupeř z východních Čech opět vyrovnat, na jeho branku ale odpověděl už po 30 sekundách Filip Molhanec. To byl ale na dlouhou dobu poslední gól, do šaten se tedy šlo za stavu 3:2.

Na další branku čekali diváci v kladenské BIOSce až do 57. minuty, bohužel pro Kladno to byl ale soupeř, který dokázal vyrovnat. V závěru několik dobrých šancí soupeře pochytal Veselý a následovalo tedy prodloužení.

Prodloužení hrané 3 na 3 zkusili hráči Náchoda ve čtyřech hráčích v poli bez brankáře. A risk se jim nevyplatil, Pláškův únik zachytil soupeř jen za cenu faulu a z následného trestného střílení rozhodl o bodu navíc pro domácí Pfaur.

Kanonýři Kladno – Florbal Primátor Náchod 4:3p (3:2, 0:0, 0:1, 1:0)

Branky Kladna: 5‘ L. Molhanec, 8‘ Plášek, 13‘ F. Molhanec, 61‘ Pfaur

Sestava Kladna: Veselý, Pospíšil – F. Molhanec, Balvín, Bachmaier, T. Sochor, Šiška (2. z.), Burda, Papež (2. z.), Chromý, Pfaur, Řádek (1. z.), Novák, L. Molhanec, Plášek, Voráček