20.05.2018
Elévové A

Elévové loupili v Plzni

Volný víkend si naši elévové zpestřili výjezdem na plzeňský FAT PIPE OPEN 2018. Ze čtyř týmů v naší skupině se nakonec dva dostaly do finále a jeden do čtvrtfinále, takže se už od začátku hrálo hodně zostra.
Natěšení a zdravě nervózní jsme šli v prvním zápase na publikem bouřlivě podporovaný plzeňský tým BSJ Lada. Přestože se nově sestavená druhá lajna teprve rozkoukávala, šli jsme do vedení a to si dokázali podržet celý zápas. I přes pár minel jsme tempo stupňovali a nakonec si odnesli pohodlnou výhru 8:2.

Ve druhém zápase na nás šli loňští obhájci z Tachova a v prvním střídání nás ani nepustili za půlku. Kluci se ale oklepali a pak se začal hrát super florbal z obou stran. Asi nejhezčí zápas na celém turnaji. Dopředu hrajeme skvěle a je z toho vedení 2:0. Bohužel si po celý turnaj nezvládáme uhlídat hru dozadu a přečíslení, takže soupeř do půlky snižuje. Jdeme za vítězstvím a opět skórujeme jako první, ale skvěle hrající soupeř zvládá vyrovnat, a tak utkání končí 3:3.

V posledním zápase nás čeká domácí Slavia Plzeň, nejslabší tým skupiny. Jestli chceme vyhrát a jít přímo do čtvrtfinále, musíme vyhrát minimálně o 7 gólů, což zvládáme ještě do půlky, která končí 8:0. Podle pravidel turnaje mohl soupeř při 5 gólovém rozdílu poslat do hry hráče navíc, ale to klukům vůbec nevadí a neopouští otevřenou střelnici. Výsledek 16:0 pro Kanonýry.

Jako přímo nasazení do čtvrtfinále vyhlížíme tři hodiny soupeře, který musí projít předkolem a nakonec se postavíme Gorilám z Plzně, týmu, který má jednoznačnou výškovou i váhovou převahu. Nic nenecháme náhodě a soupeř se rychle přesvědčí, že jsme rychlejší v pohybu i na přihrávce. Opět nás sráží otevřená okna v naší defenzivě, ale dopředu nám to dnes lepí a po výhře 9:4 je jasné, že budeme hrát o medaile.

Před semifinále bohužel musel odjet náš kapitán, takže musíme měnit sestavu i taktiku, ubrat z kombinace a více zabojovat. Čeká nás zápas s vítězem skupiny D, Sokolovem, který dosud ve čtyřech zápasech dostal jen čtyři góly a prochází turnajem jako nůž máslem. To ale platí jen dokud se nepostaví před namířené kanonýrské kanóny. Makáme, bojujeme, vytváříme si mraky šancí, ale děláme také hodně chyb vzadu. Po půlce je to 3:3. O přestávce se uklidníme, víme, že na to máme a musíme jen proměňovat šance a hlídat si přečíslení. BUM, BUM a vedeme 5:3. Vedení už do konce nepustíme a vítězíme 6:5. Budeme hrát finále!

Je to dlouhý den, a tak finále začíná až v 19:30 a nás čeká opět Tachov. Zrovna v posledním zápase nám ale zvlhnul prach a poprvé na turnaji nejsme lepší v útoku. Náš první gól přichází čtyři minuty před koncem za stavu 0:3 a to už dobře hrající Tachovští nepustí. Takže ve finále prohra 1:4 a byly i slzy.

Nakonec je z toho pohár i medaile za druhé místo a spokojenost všech aktérů na hřišti i v hledišti.
Bilance dne: 4 výhry, 1 remíza, 1 prohra, skóre 43:18.
Skvělá příprava na vrchol sezony, kterým bude příští týden Nisa Open v Liberci.