14.04.2019
Starší žáci

Jakub Bohuslávek: Musím zapracovat na omezení „parádiček“

Naděje kladenského florbalu Jakub Bohuslávek v uplynulé sezoně táhl týmy starších žáků i dorostu a zanedlouho se zúčastní své premiérové olympiády mládeže. Našemu webu poskytl rozhovor, který si můžete přečíst níže.
Jak bys zhodnotil sezonu starších žáků?
Na začátku sezony přišlo mnoho nových hráčů z mladších žáků a start nebyl jednoduchý. Během sezony došlo ke zlepšení hry týmu, ale přesto naše výkony byly jak na houpačce. Jako veliký úspěch vidím účast šesti hráčů starších žáků na turnaji krajských výběrů v Liberci.

Další tým, ve kterém působíš, je dorost. Jak tomu dopadla sezona?
Celkově jsme skončili na devátém místě ze dvanácti, ale hodně to bylo ovlivněno absencemi některých hráčů, kteří pomáhali juniorům. Často jsme hráli zápasy na dvě lajny, kdy pak chyběla síla na konci zápasu. Jako problém také vidím to, že když už jsme byli v plné sestavě a hráli s papírově slabším soupeřem, často jsme jej podcenili a prohráli. Přesto si myslím, že se hra postupně zlepšovala a dokázali jsme hrát vyrovnané zápasy s top týmy.

Čeká tě olympiáda mládeže. Co od letošního ročníku očekáváš?
Pokud se něco nestane, tak mě čeká první olympiáda dětí a mládeže 2019 v Liberci. Beru to jako vrchol mé hráčské sezony a věřím, že všichni, kdo tam budeme, uděláme maximum pro to, abychom olympiádu vyhráli.

Z osobního hlediska bys uplynulý ročník hodnotil jak?
Myslím, že určité zlepšení mých herních schopností tam bylo, ale stále je na čem pracovat, zejména na fyzické kondici a celkovém zrychlení hry. Také třeba na střele z první nebo na omezení „parádiček“.

Byl jsi dvakrát za sebou zvolen do all-star týmu výběru starších žáků. To asi nebude o štěstí...
Moc si toho vážím, ale zejména na posledním turnaji výběrů starších žáků to byla zásluha celé naší lajny.

Za každým úspěšným hráčem stojí celá řada trenérů. Jak bys hodnotil ty, se kterými ses doposud setkal?
Každý trenér v dané kategorii mě něco naučil. Pro mě osobně je důležitý příchod Honzy Buka a spolupráce s trenéry z krajských výběrů, zejména Radimem Křenkem.

Je o tobě známo, že se emotivněji raduješ z gólů hokejových Rytířů než z branek vlastního týmu. Čím to?
To se nedá jednoduše popsat. Na hokeji se bavím jako fanoušek, kdežto na florbale jsem hráč a prožívám to jinak.