logo

Juniorky už mají také zahájeno

Lucie Siskosová, 4.10.2017

Sezóna pro Kanonýrky začala na hale v Čakovicích ranní venkovní rozcvičkou před halou. Než dorazil správce, byly jsme my i pořádající soupeři promrzlí na kost. Tím víc jsme se těšily, jak se vevnitř zahřejeme.

Kanonýrky Kladno x Black Angels 2:13

Do vzájemného zápasu nastoupila obě družstva poněkud opatrněji, i když soupeřky byly o něco aktivnější. V první třetině padly dva góly za záda kladenské golmanky Lucky Prokopové, první ze střely ze středu a druhý po kombinaci a nahrávce z rohu na nepokrytou hráčku před bránou. Také se nám nešťastně při souboji u mantinelu zranila nová posila týmu Dominika Soukupová, která ale statečně turnaj po chvíli odpočinku dohrála.

První i druhý gól tak nějak udal směr ostatním kombinacím soupeřek, které odhalily naše slabiny a střílely zejména z nezahuštěného středu. Chválím zejména aplikaci kliček při soubojích 1:1, byť jsme je stihly nacvičovat pouze na dvou trénincích, kladeňačky se snažily získané zkušenosti uplatňovat.

Ve druhé třetině padlo celkem šest gólů, z toho jeden dávala bez asistence Bára Voštinová, která k nám postoupila jako dorostenka ze starších žákyň.

Třetí třetina byla na góly opět bohatá, i když nepřála Kanonýrkám. Inkasovaly jsme dalších šest gólů z velmi podobných situací. Můžeme se z nich poučit do příště a zapracovat na pokrytí středu a blokování střel ze vzdálenosti kolem velkého brankoviště. Nicméně myslím, že pomohlo lehké zamíchání sestavou, kdy se Maky Prchalová vrátila do útoku a další nová posila Týna Hamouzová prožila ligovou premiéru na beku, kde se rozhodně neztratila. Ve třetí třetině se také vylučovalo. Nejprve po hře v šesti, kdy jsme zkoušely nový jednoduchý systém střídání, při kterém se hráčky tak úplně nedomluvily a rozhodčí si toho všimli. A při následném oslabení 4:5 jsme ještě jednou chybovali hrou na zemi. Jako asi všem kladeňačkám nám oslabení jde pomalu lépe než hra v pěti, takže dvouminutovou hru 3:5 jsme velmi dobře ubránily. Následně v pěti jsme ale opět ukázaly již jmenované slabiny, navíc jsme vlastní chybnou rozehrávkou ještě soupeři náskok navýšily a začaly se množit i přečíslení směrem k naší bráně. Chuť si spravila deset sekund před koncem nově jmenovaná kapitánka Terka Šulcová vlastním únikem, kdy se střelou prosadila a navýšila celkové skóre na 2:13.

FBŠ Slavia Plzeň x Kanonýrky Kladno 18:6

Po téměř tříhodinové pauze začalo další utkání Kanonýrek a to s Plzní, která přijela pouze na tento jeden zápas. Vstoupily jsme stejně aktivně jako soupeřky, ve stejné sestavě jako končila třetí třetina prvního utkání. Měly jsme jednoduché pokyny pro křídla – doplňovat v obraně beky a přistupovat včas útočné formace soupeřek, zahustit střed a dopředu hrát na samostatné úniky, abychom pošetřily síly.

První gól soupeřek padl po zacloněném nahození z půlky do naší branky, ale druhým jsme odpověděly už my podobnou střelou z úhlu, jako v prvním zápase se prosadila kapitánka Šulcová. Další kanonáda už nám ale bohužel nepatřila, a byť jsme plnily stanovené cíle o středu, góly padaly zejména z přečíslení, které vznikaly propadnutími v osobních soubojích. Jeden padl také v oslabení po hře rukou. Pravila hry na zemi i hry rukou jsme ale už Týně vysvětlily:-) První třetina skončila 6:1.

Ve druhé třetině jsme my i soupeřky o gól přidaly a skóre se zastavilo na 7:2. Opět jsme inkasovaly jeden v oslabení, na trestnou lavici si šla odpočinout Dominika Soukupová za nedovolenou vzdálenost od rychlé plzeňské rozehrávky. Oslabení bylo dobře zahráno, jenomže gól jsme v něm přeci jen dostaly zacloněným nahozením z půlky v posledních pár vteřinách. Kladenské góly dávala Lucka Hanzáková, která skákavým nahozením od půlky překonala vzdálenost do branky a Dominika Soukupová přihrávala Káje Staré, která protlačila střelou pod nohou gólmanky míček do plzeňské brány. Byla to první asistence a první ligový gól našich nových křídel.

Druhá i třetí třetina se nesla zejména dál v duchu přečíslení a nedůrazu na vlastní polovině hřiště, na čemž chceme jistě také zapracovat. Do karet nám hraje také to, že polovinu inkasovaných gólových situací máme na videu, které si podrobně rozebereme.

Do třetí třetiny jsme šly hlavně s bojovností přidat další góly a nepustit soupeřky k dalším kombinacím, což se vlastně povedlo, protože skončila výsledkem 5:3. Tři kladenské góly vstřelila Maky po přihrávce z beku od Týny Hamouzové po bližší tyči a Bára Voštinková, která dvěma pravotočivými střelami z větší vzdálenosti jako přes kopírák zatočila míček ke vzdálenější tyči soupeřovy branky.

Holkám děkuji za odehrané zápasy, rozhodně máme materiál ke zlepšení a v dalších odvetách to soupeřkám vrátíme! Rodičům díky za podporu v kladenském kotli a rozhodčím a soupeřkám za dobře odehrané zápasy.

- Vážení přátelé,

bohužel Vám musím oznámit, že pro nedostatečný počet zájemců se letos náš klub nebude účastnit turnaje Gothia cup. Byli jsme připraveni z důvodu bezpečnosti zajistit vyšší počet odpovědných osob i snížit cenu pro Vás. Ve stejném termínu se hraje turnaj v Praze. Trenéři od nás mají doporučení, turnaje se zúčastnit.

S přáním příjemného dne

Ing. Zdeněk Jirák
předseda klubu (18.10.2017 - 12:22)

Schůzka

- Vážení rodiče,
u příležitosti zahájení nového soutěžního ročníku si Vás dovolujeme pozvat na informativní schůzky florbalového oddílu Kanonýři Kladno, které proběhnou 3.10.2017 v hale BIOS v prostorách šatny č. 5 dle níže uvedeného časového harmonogramu. Schůzky se budou konat za účasti předsedy spolku, šéftrenéra, zaměstnanců spolku i trenérů, což věříme, zaručuje komplexní informace k nadcházející sezóně.

V Kladně, 27. 9. 2017
Předseda Kanonýři Kladno, z.s. (2.10.2017 - 08:45)

Adresa: Mánesova 2530/3a, Říčany u Prahy

Kontakt: jan.hollmann@seznam.cz, 720 761 651 (21.9.2017 - 23:22)

PŘÍPRAVKA

- Přípravka se sejde k prvnímu tréninku v pondělí 18.9. v 16:00 ve SH BIOS. (4.9.2017 - 16:06)

"Céčko" nesestupuje!

- Muži C ve čtvrtek doma porazili v zápase o udržení Wizards DDM Praha 10 C 11:7 a i příští rok si tak zahrají PH+SČ ligu mužů. (5.5.2017 - 21:14)

Zápas o setrvání v lize

- Muži C dnes odehrají od 20:30 v přetlakové SH Kladno (12. ZŠ) zápas s Wizards DDM Praha 10 C. Vítěz tohoto zápasu setrvá i pro příští sezónu v PH+SČ lize mužů, poražený poputuje o ligu níž. PŘIJĎTĚ PODPOŘIT KANONÝRY V NEJDŮLEŽITĚJŠÍM ZÁPASE SEZÓNY! (4.5.2017 - 11:55)