logo

Juniorský trojboj za 2 body

Tomáš Leipner, 6.10.2017

Minulý týden nabídl na Kladně hned dvě utkání KB ligy Juniorů a třetí se odehrálo v Chomutově. Junioři si sice po úvodním neúspěšném víkendu (Florbal Ústí 7:14 a VŠO Florbal Chodov 1:18!) připsali přijatelnější výsledky, ale hra měla k ideálu a hlavně k více než dvěma bodům daleko.

Kanonýři Kladno – Technology FLORBAL MB 6:5p (2:2, 1:1, 2:2, 1:0)

Ve čtvrtečním svátečním utkání jsme od druhé minuty prohrávali 1:0 a v sedmé minutě hosté dokonce využili naší přesilovku a bylo ještě hůře. Do první přestávky snížili Sochor a Molhanec, oba po důrazu v brankovišti. V sedmé minutě druhé části jsme dostali další výhodu přesilové hry a po několika šancích Boleslavi se prosadil Pfaur. Od této chvíle soupeř vždy dorovnal naše navýšení skóre a to až do posledního srovnání na 5:5, které přišlo při hře v šesti necelé dvě minuty před koncem a do třetí sirény už se skóre neměnilo. Na řadu přišlo prodloužení, nově hrané se třemi hráči v poli. Houpačku nahoru – dolu neukončilo ani naše nařízené trestné střílení, které neproměnil Stůj, ani následná přesilová hra čtyři proti třem, ale až snaha hostů získat odvoláním brankáře početní výhodu. Sachr vystihl rozehrávku a trefou do odkryté branky nám připsal bonusový bod. Utkání bylo přehlídkou našich nevyužitých přečíslení a skvělého výkonu dorostence Krále v brance.

Branky Kladna: Sochor, Molhanec, Pfaur, Janda, Makovička, Sachr

Florbal Chomutov – Kanonýři Kladno 13:10 (5:3, 5:4, 3:3)

V sobotním utkání jsme chtěli potvrdit čtvrteční body s Boleslaví, ale nástup do utkání odpovídal spíše letnímu „sranda turnaji“. Dvě minuty po jeho polovině jsme prohrávali už 9:3 a nefungovalo nám prakticky nic – rozehra, obrana, protiútoky, oslabení (v obou jsme inkasovali), ani přesilovka. Během čtyř minut jsme se ale třemi brankami přiblížili na dostřel (9:6). Chomutov ale naše série nepoložila a v poslední minutě druhé třetiny přidal další zásah, na který 11 vteřin před sirénou odpověděl Pfaur a do šaten jsme tak šli s tříbrankovým mankem. Po snížení Ureše z přesilové hry a následně Balvína J. si domácí vzali ve 49. minutě time out, jehož výsledkem byla naše šance na vyrovnání v podobě přesilové hry. Tu jsme trestuhodně nevyužili a Chomutov po ní navíc navýšil skóre. První pokus o power play skončil po chybě skoro dříve, než pořádně začal (12:9). Po snížení Ureše na 12:10 přišel pokus o hru bez brankáře číslo 2, ale měl podobně jepičí život (tentokrát 13 vteřin), jako pokus první a utkání už se dohrálo za stavu konečného stavu 13:10. Půl zápasu jsme prospali, nedokázali jsme více vytěžit tlaku v první polovině třetí třetiny a v rozhodující okamžik ani využít přesilovou hru – tak se vyhrát nedá.

Branky Kladna: Ureš 4, Sachr, Bezouška, Makovička, Pfaur, Janda, Balvín

Kanonýři Kladno – FBC Liberec 5:6 (1:1, 1:3, 3:2)

Nedělní utkání bylo posledním v úvodní skupině a již bylo jisté, že zbytek sezóny odehrajeme v B skupině KB ligy. Byla ideální příležitost zvednout si před tím sebevědomí proti Liberci, který hrál o účast v A skupině. V šesté minutě nám soupeř nabídl přesilovou hru, za což jsme se mu po třiceti vteřinách odměnili nabídkou trestného střílení po faulu Sachra. To využito nebylo a srovnání počtu hráčů na hřišti nám paradoxně pomohlo k otevření skóre – střílel Sochor. Naše další početní výhoda nejen že nebyla využita, ale dvě vteřiny před jejím skončením se na trestnou lavici poroučel opět Sachr a Liberec tu svou využil. Ve druhé třetině nejprve zvýšil liberecký Matušů, na což po třech minutách zareagoval Merta (2:2). Následovala řada vyloučení, kdy jsme my jedno nevyužili a soupeř dvě ze tří ano a tím i druhá část skončila. Do třetí třetiny jsme vstoupili dobrým výkonem a vytvářeli si šance, z nichž dvě využil Sochor, čímž dovršil hattrick. Sachr pak v 55. minutě přízemní dělovkou využil přesilovou hru a už stačilo jenom pokračovat ve hře, kterou jsme předváděli celou třetí třetinu. To jsme bohužel nedokázali, zbavovali se míčku a dostali Liberec do tlaku. Při dvojitém vyloučení hosté odvolali brankáře a 71 vteřin před závěrečnou sirénou vyrovnal Jaroš. Ani prodloužení se ale nekonalo, protože ještě před závěrečnou sirénou jsme školácky nepokryli rozehrávku volného úderu z poloviny hřiště a po jednoduché přihrávce rozhodl stejný hráč výstavním „vinglem“ o vítězství hostů 5:6.

Branky Kladna: Sochor 3, Sachr, Merta

Mohlo být 9 bodů, kdyby, ale jsou jen dva. Těch kdyby je velké množství a všechna jsou zejména v nás, a v našem celkovém herním projevu. Je před námi hodně práce a hodně cestování. B skupinu zahájíme o víkendu 14. a 15.10 domácím dvojutkáním proti Znojmu a Olomouci. Děkujeme všem, kdo nás přišli do BIOSky podpořit a věříme, že se s vámi příští víkend opět uvidíme.

- Vážení přátelé,

bohužel Vám musím oznámit, že pro nedostatečný počet zájemců se letos náš klub nebude účastnit turnaje Gothia cup. Byli jsme připraveni z důvodu bezpečnosti zajistit vyšší počet odpovědných osob i snížit cenu pro Vás. Ve stejném termínu se hraje turnaj v Praze. Trenéři od nás mají doporučení, turnaje se zúčastnit.

S přáním příjemného dne

Ing. Zdeněk Jirák
předseda klubu (18.10.2017 - 12:22)

Schůzka

- Vážení rodiče,
u příležitosti zahájení nového soutěžního ročníku si Vás dovolujeme pozvat na informativní schůzky florbalového oddílu Kanonýři Kladno, které proběhnou 3.10.2017 v hale BIOS v prostorách šatny č. 5 dle níže uvedeného časového harmonogramu. Schůzky se budou konat za účasti předsedy spolku, šéftrenéra, zaměstnanců spolku i trenérů, což věříme, zaručuje komplexní informace k nadcházející sezóně.

V Kladně, 27. 9. 2017
Předseda Kanonýři Kladno, z.s. (2.10.2017 - 08:45)

Adresa: Mánesova 2530/3a, Říčany u Prahy

Kontakt: jan.hollmann@seznam.cz, 720 761 651 (21.9.2017 - 23:22)

PŘÍPRAVKA

- Přípravka se sejde k prvnímu tréninku v pondělí 18.9. v 16:00 ve SH BIOS. (4.9.2017 - 16:06)

"Céčko" nesestupuje!

- Muži C ve čtvrtek doma porazili v zápase o udržení Wizards DDM Praha 10 C 11:7 a i příští rok si tak zahrají PH+SČ ligu mužů. (5.5.2017 - 21:14)

Zápas o setrvání v lize

- Muži C dnes odehrají od 20:30 v přetlakové SH Kladno (12. ZŠ) zápas s Wizards DDM Praha 10 C. Vítěz tohoto zápasu setrvá i pro příští sezónu v PH+SČ lize mužů, poražený poputuje o ligu níž. PŘIJĎTĚ PODPOŘIT KANONÝRY V NEJDŮLEŽITĚJŠÍM ZÁPASE SEZÓNY! (4.5.2017 - 11:55)