logo

Kanonýři po roce opouštějí nejvyšší soutěž

Radek Šikola, 9.5.2017

Kanonýři po roce opouštějí nejvyšší soutěž

Baráž o udržení v Tipsport Superlize je minulostí. Pro Kanonýry bohužel skončila neúspěchem. Hráči Kladna ve čtvrtém utkání podlehli České Lípě vysoko 4:10 a celou sérii prohráli 1-3 na zápasy. Kladenský A-tým si od nejvyšší soutěže minimálně jednu sezonu odpočine a v příští ročníku bude bojovat v 1. lize.

 

Kanonýři Kladno – FBC PULLO TRADE Česká Lípa 4:10 (1:4, 1:1, 2:5)

O osudu utkání zřejmě rozhodla již úvodní třetina, kterou hosté ovládli poměrem 4:1. „Asi to byl zlomový moment utkání. Stav o tři góly po první třetině, když máme matchball a oni vědí, že musí vyhrát, tak se hraje špatně. Asi na ně padla i trošku deka. My jsme se maličko báli, když jsme ve druhé třetině dostali gól na 2:4, měli jsme v sobě trochu pochybnosti, ale pak jsme zase odskočili a dá se říct, že tenhle zápas jsme si docela pohlídali,“ hodnotil po utkání českolipský patriot Štěpán Slaný.

Hráči Kladna většinu zápasu drželi míček na svých holích a vytvářeli si tlak. Góly však dávali hosté. Ve třetí třetině se ještě Kanonýrům podařilo snížit na 4:6, poté ale přišla série branek do opuštěné klece a se zápasem již nešlo nic dělat. „Už před baráží jsem říkal, že v téhle sérii rozhodne, kdo bude víc chtít. Kladno má lepší hráče na soupisce, ti kluci jsou ostřílení superligou, dokázali spoustu věcí. Několik hráčů bylo v reprezentaci, ale my jsme víc chtěli a myslím si, že jsme letos zaslouženě postoupili,“ uhodil hřebík na hlavičku Slaný.

Kanonýři nyní musí co nejrychleji setřást zklamání a pustit se do příprav na návrat do nejvyšší soutěže. „Je to samozřejmě zklamání. Ale vzhledem k průběhu sezóny to není zas takové překvapení. Nebyli jsme připraveni jak po taktické, tak po fyzické stránce, abychom Českou Lípu vyřadili. Je to smutné, ale je to fakt. Můžeme udělat jediné. Vzít si z toho ponaučení a začít to dělat trochu jinak,“ hodnotil smutně kladenský útočník Ondřej Riebauer, který utkání absolvoval s přetrženým předním zkříženým vazem v koleni. Za týden jej čeká operace a půlroční pauza. Tak moc chtěl pro Kladno nejvyšší soutěž zachránit. Bohužel se jemu, ani zbytku týmu, nepodařilo.

Sestava Kladna: Pech (od 20. Cmíral) – Holčák, Cvrček, Přívara, Nushart, Louvar – Richtr O., Slivka, Soukup, Riebauer, Řehoř – Vaculčiak, Burian, Pertlík, Bednář, Klápa, Štechmüller, Schuller, Šťovíček

Branky a asistence Kladna: 13:39 Dušan Přívara (Jan Řehoř), 22:49 Jan Cvrček (bez asistence), 48:08 Marek Soukup (Ondřej Riebauer), 52:21 Michal Klápa (Jan Louvar)


 

Muži A

ikona
Spartak Pelhřimov - Kanonýři Kladno
(2:1,4:2,3:1)
  | sobota 16.9.
ikona
  1. podrobnosti k zápasu
 
Kanonýři Kladno - TJ Slovan Havířov ( ) neděle 24.9. 16:00
 

Krátké zprávy

Mladší žáci jedou...

- ...v neděli na "mistrák". Potvrzení účasti pokud již neproběhlo na výzvu prosím zde: jan.hollmann@seznam.cz včera - 21:34

Email MLŽI B

- E-mail na Hollmesse: jan.hollmann@seznam.cz (12.9.2017 - 18:05)

PŘÍPRAVKA

- Přípravka se sejde k prvnímu tréninku v pondělí 18.9. v 16:00 ve SH BIOS. (4.9.2017 - 16:06)

"Céčko" nesestupuje!

- Muži C ve čtvrtek doma porazili v zápase o udržení Wizards DDM Praha 10 C 11:7 a i příští rok si tak zahrají PH+SČ ligu mužů. (5.5.2017 - 21:14)

Zápas o setrvání v lize

- Muži C dnes odehrají od 20:30 v přetlakové SH Kladno (12. ZŠ) zápas s Wizards DDM Praha 10 C. Vítěz tohoto zápasu setrvá i pro příští sezónu v PH+SČ lize mužů, poražený poputuje o ligu níž. PŘIJĎTĚ PODPOŘIT KANONÝRY V NEJDŮLEŽITĚJŠÍM ZÁPASE SEZÓNY! (4.5.2017 - 11:55)

- Přípravy druhého ročníku Dne Kanonýrů jsou v plném proudu. V kalendáři si už teď můžete modře zaškrtnout datum 10.6. ;-) (30.1.2017 - 10:28)

Anketa 
 

 


 

 

 

 

Šfl Kladno

Copyright © 2017 FBC Kanonýři Kladno & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál