12.03.2019
Zápasy A-tým

Naděje Kanonýrů zhasly už po třetím utkání proti Karlovým Varům

Cesta vyřazovacími boji 1. ligy mužů pro Kanonýry skončila bolestně brzy. Proti Karlovým Varům si zahráli pouhá tři utkání a záhy poté museli soupeři pogratulovat k postupu do semifinále.
KANONÝŘI KLADNO – FB HURRICAN KARLOVY VARY
5:6p (3:2, 2:1, 0:2, 0:1)


I přes nepříznivý stav 0:2 na zápasy byli Kanonýři před pro ně klíčovou bitvou pozitivně naladěni a plni odhodlání. „Klíčový byl už předzápasový trénink, který měl konečně pořádný náboj a dřelo se. Myslím, že se to odrazilo i do posledního zápasu sezony, který hodnotím kladným způsobem, i když pro nás měl smutný konec,“ tvrdí osmnáctiletý útočník Kanonýrů Matěj Stůj.

Z týmu na střídačce i na hřišti konečně sálala obrovská energie a touha, to dostávalo do varu i zaplněnou kladenskou halu BIOS. „Od začátku zápasu bylo vidět, že chceme otočit stav série a vrátit poslední zápas do Varů. Střídačka žila každým blokem, vyhraným soubojem nebo zákrokem našeho gólmana. Tohle byl zápas play-off úplně na krev,“ oceňuje benjamínek kladenské sestavy.

V závěrečné třetině se Kanonýrům přestalo herně dařit, přenechali větší iniciativu soupeři a ztratili tříbrankové vedení, které pracně budovali. „Začala třetí třetina a Vary do její poloviny srovnaly na 5:5 a od té doby začaly hrát jenom beton a s tím došly až do prodloužení. Tam už bylo vidět, že naše střídačka přestala žít a byl tam strach o výsledek. V 65. minutě pak přišlo zklamání a konec sezony, který byl dost hořký,“ lituje Stůj.

Sestava Kanonýrů:

Blaha (Minev)

Přívara, Bednář
Kalina, Černý
Cvrček (Pertlík), Richtr

Tyl, Riebauer, Nushart
Louvar, Mayer, Sachr
Stůj, Teslík, Pecha

(Hartman, Chvojka)

Branky a asistence Kanonýrů:
5. Jan Louvar (Jakub Černý), 8. Tomáš Nushart (Matyáš Kalina), 13. Miloš Tyl (Tomáš Nushart), 31. Vojtěch Teslík (Jan Cvrček), 32. David Sachr (Miroslav Mayer)