logo

Nebýt Kladna, nikdy bych nebyla tam, kde jsem, říká novopečená juniorka sezony Nela Jiráková

Radek Šikola, 20.6.2017

Nebýt Kladna, nikdy bych nebyla tam, kde jsem, říká novopečená juniorka sezony Nela Jiráková

Tak tohle je opravdová bomba. Kladeňačka Nela Jiráková byla zvolena nejlepší juniorskou sezony 2016/2017. Její slova v rozhovoru jistě nenechají chladným žádného Kanonýra ani Kanonýrku.

 

Sama sebe za favoritku ankety rozhodně nepovažovala. „Musím upřímně říct, že pro mě vítězství v anketě bylo velkým překvapením. Velice si tohoto ocenění vážím,“ říká ke svému úspěchu.

Při svém působení na Kladně působila převážně v chlapeckých týmech. „Ocenění je pro mě zároveň určitou satisfakcí a potvrzením toho, že rozhodnutí setrvat na Kladně v chlapeckém týmu co nejdéle to šlo, bylo správné. Mezi chlapci jsem se jako jediná dívka musela o své místo rvát víc než ostatní a to mi dalo úplně nejvíc,“ oceňuje tvrdé lekce mezi kluky. „Na léta strávená na Kladně vzpomínám jenom v dobrém. Naučila jsem se zde základům florbalu,“ přidává další lichotivá slova na adresu Kanonýrů.

Už ve své první sezoně v dresu extraligového Chodova se dokázala zabydlet také v kádru dospělé reprezentace. „Hra v chlapeckém kolektivu mi dala opravdu hodně zkušeností. Naučila mě nebát se jakéhokoliv soupeře. To se mi hodí především na mezinárodní úrovni, kdy proti nám stojí fyzicky opravdu zdatné Švédky. Někdy to chce hodně odhodlání jít s nimi do osobních soubojů. Těch jsem zažila s chlapci v týmu nespočetně. Nebrali v potaz to, že jsem holka a o každý míček jsem tak musela bojovat o to víc. Nikdy mi nedali nic zadarmo,“ připomíná, jak pro ni bylo působení na Kladně mezi chlapci důležité.

Závěrem vysekla svému mateřskému oddílu ještě jednu poklonu. „Rozhodně se považuji za odchovance kladenského týmu a vždy se k tomu budu hrdě hlásit. Nebýt Kladna, nikdy bych nebyla tam, kde jsem právě teď,“ říká důrazně a dodává, že je vděčná především trenérům, kteří ji provedli mládežnickými kategoriemi. „Za mnohé vděčím kladenským trenérům, kteří mě vedli od začátku mého působení na Kladně. Mezi ty hlavní, kteří se mnou měli tu trpělivost a učili mě, jak hrát florbal, patří David Vorlíček a Jirka Lukavský, později se k nim přidali dva Michalové, Bradáč a Pfaur,“ uzavírá své povídání.

Nela nám všem dělá nesmírnou radost a my jí přejeme, aby tento úspěch byl pouze odrazovým můstkem k mnohem výraznějším úspěchům!


 

Muži A

ikona
FBŠ Hattrick Brno - Kanonýři Kladno
(2:2,0:2,1:0)
  | sobota 16.12.
ikona
  1. podrobnosti k zápasu
 

Nenalezeny žádné budoucí zápasy

Krátké zprávy

Nové zboží ve fanshopu

- Kdo je dobrý - má ručník modrý! Aby se ručník nepletl a byl opravdu osobní je každý originál s tvým jménem a číslem. Fanshop
(6.4.2018 - 18:36)

Nový web

- Usilovně děláme na novém webu! Až to odstartjem tak nespustíte oči :-) (23.12.2017 - 16:17)

MLŽI B+C

- Trénink skrze prázdniny 26.10. se nekonná. (25.10.2017 - 19:14)

GOTHIA CUP

- Vážení přátelé,

bohužel Vám musím oznámit, že pro nedostatečný počet zájemců se letos náš klub nebude účastnit turnaje Gothia cup. Byli jsme připraveni z důvodu bezpečnosti zajistit vyšší počet odpovědných osob i snížit cenu pro Vás. Ve stejném termínu se hraje turnaj v Praze. Trenéři od nás mají doporučení, turnaje se zúčastnit.

S přáním příjemného dne

Ing. Zdeněk Jirák
předseda klubu (18.10.2017 - 12:22)

Schůzka

- Vážení rodiče,
u příležitosti zahájení nového soutěžního ročníku si Vás dovolujeme pozvat na informativní schůzky florbalového oddílu Kanonýři Kladno, které proběhnou 3.10.2017 v hale BIOS v prostorách šatny č. 5 dle níže uvedeného časového harmonogramu. Schůzky se budou konat za účasti předsedy spolku, šéftrenéra, zaměstnanců spolku i trenérů, což věříme, zaručuje komplexní informace k nadcházející sezóně.
Časový harmonogram schůzek:
16:45 – 17:30 Přípravka
17:30 – 18:15 Mladší žáci A+B
18:15 - 19:00 Elévové
19:00 – 19:45 Starší žáci A+B, starší žákyně, Dorost, Junioři, Juniorky

Těšíme se na setkání s Vámi.
V Kladně, 27. 9. 2017
Ing. Zdeněk Jirák
Předseda Kanonýři Kladno, z.s. (2.10.2017 - 08:45)

Nominace Mladší Žáci

- Stíhači, Přetlaková SH Kladno:
M. Dlouhý, J. Dlouhý, Hollmann, Mach, Špaček, Hošek
Sraz 9:30 (nejpozději) přímo v hale.

Střelci, SH na Fialce Říčany:
Ceplecha, Frýba, Douša, Vaňous, O. Groh, T. Groh, Hurych, Dvořák
Sraz 9:40 (nejpozěji) přímo v hale.
Adresa: Mánesova 2530/3a, Říčany u Prahy
https://www.ceskyflorbal.cz/cfbu/informacni-deska/schvalene-haly/detail/433Kontakt: jan.hollmann@seznam.cz, 720 761 651 (21.9.2017 - 23:22)

Anketa 
 

 


SFF

Šfl Kladno

Copyright © 2018 FBC Kanonýři Kladno & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál