logo

Přestupová bomba: Tomáš Nushart odchází do Grünenmattu

Radek Šikola, 3.7.2017

Přestupová bomba: Tomáš Nushart odchází do Grünenmattu

Tahoun ofenzivy Kanonýrů Tomáš Nushart si skvělými výkony v kladenském dresu vybojoval zahraniční angažmá. Osmý nejproduktivnější hráč uplynulého ročníku Tipsport Superligy bude v příští sezoně působit v dresu švýcarského týmu UHC Grünenmatt.

 

Grünenmatt v uplynulé sezoně stihl stejný osud jako Kanonýry. Po nevalném ročníku byl nucen opustit nejvyšší soutěž NLA a poroučel se o ligu níže.

Kladenský útočník odmítá svůj odchod spojovat se sestupem ze superligy. „Uplynulá sezona byla velmi rozpačitá a z týmového pohledu skončila nejhůře, jak mohla. Můj odchod bych ale nespojoval přímo se sestupem. Nějakou dobu jsem se rozmýšlel a jednání byla o trochu delší než obvykle, především ale s ohledem na práci a školu.,“ objasňuje celý proces.

Jako osmý nejproduktivnější hráč nejvyšší soutěže se po sezoně brodil nabídkami na angažmá. Přesto kývl druholigovému Grünenmattu. „To, že budu působit v týmu z NLB, vnímám téměř jen pozitivně. První rok si to ve Švýcarsku vyzkoušet v nižší soutěži, nasázet hodně gólů, vyzkoušet si vůbec život ve Švýcarsku, poznat úplně nové věci, takový je plán. A další rok, kdo ví, jak to bude vypadat,“ popisuje Nushart a dodává, že nabídka z Grünenmattu přišla přes Jana Daniše, který v týmu působil v minulé sezoně. „Následně jsem se do Švýcarska zajel podívat osobně, promluvil si s trenérem a lidmi z vedení, podíval se na prostředí a pak již bylo rozhodnutí jen na mně. V Česku jsem nikam jinam cestovat nechtěl, takže otázka pak zněla pouze Grünenmatt, nebo Kladno,“ doplňuje dnes již bývalý kladenský forvard.

Podobně jako na Kladně, i v týmu Grünenmattu by měl Nushart dostat velký prostor na hřišti. „Podle toho, o čem jsme se zatím s trenérem a vedením týmu bavili, bych měl být herním i střeleckým tahounem. Očekává se ode mě hodně bodů, takže role v týmu by pak měla být logicky důležitá, což mi vyhovuje,“ září spokojeností.

Na Švýcarsku jej láká nejen florbalová stránka. „Zároveň je taková výprava i něčím novým, co se týká života mimo florbal. Ve Švýcarsku funguje spousta věcí úplně jinak, lidé mají jinou náturu, země je jinde ekonomicky, vyzkouším si jinou práci, jiný styl života. Těším se na to ve všech těchto ohledech,“ oceňuje přínos svého angažmá.

V dresu Kanonýrů se z Tomáše Nusharta stal elitní ligový hráč. „Kladnu vděčím za to, že jsem neskončil s florbalem na nejvyšší úrovni. Ještě v době, kdy trénovali Roman Urbář s Honzou Bukem, jsem na Kladně začal hrát na střídavý start a pomalu se na Kladno přesunul úplně. Dostal jsem spoustu prostoru na hřišti, což bylo podstatné. Nechtěl bych ale o mém působení na Kladně mluvit v minulém čase, jsme s vedením domluveni, že pokud nenastane něco nečekaného, můj návrat zpět do Česka by měl být do kanonýrského dresu,“ zakončuje celé povídání vyjádřením, které všechny příznivce Kanonýrů musí hřát u srdce.


 

Muži A

ikona
FBŠ Hattrick Brno - Kanonýři Kladno
(2:2,0:2,1:0)
  | sobota 16.12.
ikona
  1. podrobnosti k zápasu
 

Nenalezeny žádné budoucí zápasy

Krátké zprávy

Nové zboží ve fanshopu

- Kdo je dobrý - má ručník modrý! Aby se ručník nepletl a byl opravdu osobní je každý originál s tvým jménem a číslem. Fanshop
(6.4.2018 - 18:36)

Nový web

- Usilovně děláme na novém webu! Až to odstartjem tak nespustíte oči :-) (23.12.2017 - 16:17)

MLŽI B+C

- Trénink skrze prázdniny 26.10. se nekonná. (25.10.2017 - 19:14)

GOTHIA CUP

- Vážení přátelé,

bohužel Vám musím oznámit, že pro nedostatečný počet zájemců se letos náš klub nebude účastnit turnaje Gothia cup. Byli jsme připraveni z důvodu bezpečnosti zajistit vyšší počet odpovědných osob i snížit cenu pro Vás. Ve stejném termínu se hraje turnaj v Praze. Trenéři od nás mají doporučení, turnaje se zúčastnit.

S přáním příjemného dne

Ing. Zdeněk Jirák
předseda klubu (18.10.2017 - 12:22)

Schůzka

- Vážení rodiče,
u příležitosti zahájení nového soutěžního ročníku si Vás dovolujeme pozvat na informativní schůzky florbalového oddílu Kanonýři Kladno, které proběhnou 3.10.2017 v hale BIOS v prostorách šatny č. 5 dle níže uvedeného časového harmonogramu. Schůzky se budou konat za účasti předsedy spolku, šéftrenéra, zaměstnanců spolku i trenérů, což věříme, zaručuje komplexní informace k nadcházející sezóně.
Časový harmonogram schůzek:
16:45 – 17:30 Přípravka
17:30 – 18:15 Mladší žáci A+B
18:15 - 19:00 Elévové
19:00 – 19:45 Starší žáci A+B, starší žákyně, Dorost, Junioři, Juniorky

Těšíme se na setkání s Vámi.
V Kladně, 27. 9. 2017
Ing. Zdeněk Jirák
Předseda Kanonýři Kladno, z.s. (2.10.2017 - 08:45)

Nominace Mladší Žáci

- Stíhači, Přetlaková SH Kladno:
M. Dlouhý, J. Dlouhý, Hollmann, Mach, Špaček, Hošek
Sraz 9:30 (nejpozději) přímo v hale.

Střelci, SH na Fialce Říčany:
Ceplecha, Frýba, Douša, Vaňous, O. Groh, T. Groh, Hurych, Dvořák
Sraz 9:40 (nejpozěji) přímo v hale.
Adresa: Mánesova 2530/3a, Říčany u Prahy
https://www.ceskyflorbal.cz/cfbu/informacni-deska/schvalene-haly/detail/433Kontakt: jan.hollmann@seznam.cz, 720 761 651 (21.9.2017 - 23:22)

Anketa 
 

 


SFF

Šfl Kladno

Copyright © 2018 FBC Kanonýři Kladno & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál