logo

Přestupová bomba: Tomáš Nushart odchází do Grünenmattu

Radek Šikola, 3.7.2017

Přestupová bomba: Tomáš Nushart odchází do Grünenmattu

Tahoun ofenzivy Kanonýrů Tomáš Nushart si skvělými výkony v kladenském dresu vybojoval zahraniční angažmá. Osmý nejproduktivnější hráč uplynulého ročníku Tipsport Superligy bude v příští sezoně působit v dresu švýcarského týmu UHC Grünenmatt.

 

Grünenmatt v uplynulé sezoně stihl stejný osud jako Kanonýry. Po nevalném ročníku byl nucen opustit nejvyšší soutěž NLA a poroučel se o ligu níže.

Kladenský útočník odmítá svůj odchod spojovat se sestupem ze superligy. „Uplynulá sezona byla velmi rozpačitá a z týmového pohledu skončila nejhůře, jak mohla. Můj odchod bych ale nespojoval přímo se sestupem. Nějakou dobu jsem se rozmýšlel a jednání byla o trochu delší než obvykle, především ale s ohledem na práci a školu.,“ objasňuje celý proces.

Jako osmý nejproduktivnější hráč nejvyšší soutěže se po sezoně brodil nabídkami na angažmá. Přesto kývl druholigovému Grünenmattu. „To, že budu působit v týmu z NLB, vnímám téměř jen pozitivně. První rok si to ve Švýcarsku vyzkoušet v nižší soutěži, nasázet hodně gólů, vyzkoušet si vůbec život ve Švýcarsku, poznat úplně nové věci, takový je plán. A další rok, kdo ví, jak to bude vypadat,“ popisuje Nushart a dodává, že nabídka z Grünenmattu přišla přes Jana Daniše, který v týmu působil v minulé sezoně. „Následně jsem se do Švýcarska zajel podívat osobně, promluvil si s trenérem a lidmi z vedení, podíval se na prostředí a pak již bylo rozhodnutí jen na mně. V Česku jsem nikam jinam cestovat nechtěl, takže otázka pak zněla pouze Grünenmatt, nebo Kladno,“ doplňuje dnes již bývalý kladenský forvard.

Podobně jako na Kladně, i v týmu Grünenmattu by měl Nushart dostat velký prostor na hřišti. „Podle toho, o čem jsme se zatím s trenérem a vedením týmu bavili, bych měl být herním i střeleckým tahounem. Očekává se ode mě hodně bodů, takže role v týmu by pak měla být logicky důležitá, což mi vyhovuje,“ září spokojeností.

Na Švýcarsku jej láká nejen florbalová stránka. „Zároveň je taková výprava i něčím novým, co se týká života mimo florbal. Ve Švýcarsku funguje spousta věcí úplně jinak, lidé mají jinou náturu, země je jinde ekonomicky, vyzkouším si jinou práci, jiný styl života. Těším se na to ve všech těchto ohledech,“ oceňuje přínos svého angažmá.

V dresu Kanonýrů se z Tomáše Nusharta stal elitní ligový hráč. „Kladnu vděčím za to, že jsem neskončil s florbalem na nejvyšší úrovni. Ještě v době, kdy trénovali Roman Urbář s Honzou Bukem, jsem na Kladně začal hrát na střídavý start a pomalu se na Kladno přesunul úplně. Dostal jsem spoustu prostoru na hřišti, což bylo podstatné. Nechtěl bych ale o mém působení na Kladně mluvit v minulém čase, jsme s vedením domluveni, že pokud nenastane něco nečekaného, můj návrat zpět do Česka by měl být do kanonýrského dresu,“ zakončuje celé povídání vyjádřením, které všechny příznivce Kanonýrů musí hřát u srdce.


 

Muži A

ikona
Spartak Pelhřimov - Kanonýři Kladno
(2:1,4:2,3:1)
  | sobota 16.9.
ikona
  1. podrobnosti k zápasu
 
Kanonýři Kladno - TJ Slovan Havířov ( ) neděle 24.9. 16:00
 

Krátké zprávy

Mladší žáci jedou...

- ...v neděli na "mistrák". Potvrzení účasti pokud již neproběhlo na výzvu prosím zde: jan.hollmann@seznam.cz včera - 21:34

Email MLŽI B

- E-mail na Hollmesse: jan.hollmann@seznam.cz (12.9.2017 - 18:05)

PŘÍPRAVKA

- Přípravka se sejde k prvnímu tréninku v pondělí 18.9. v 16:00 ve SH BIOS. (4.9.2017 - 16:06)

"Céčko" nesestupuje!

- Muži C ve čtvrtek doma porazili v zápase o udržení Wizards DDM Praha 10 C 11:7 a i příští rok si tak zahrají PH+SČ ligu mužů. (5.5.2017 - 21:14)

Zápas o setrvání v lize

- Muži C dnes odehrají od 20:30 v přetlakové SH Kladno (12. ZŠ) zápas s Wizards DDM Praha 10 C. Vítěz tohoto zápasu setrvá i pro příští sezónu v PH+SČ lize mužů, poražený poputuje o ligu níž. PŘIJĎTĚ PODPOŘIT KANONÝRY V NEJDŮLEŽITĚJŠÍM ZÁPASE SEZÓNY! (4.5.2017 - 11:55)

- Přípravy druhého ročníku Dne Kanonýrů jsou v plném proudu. V kalendáři si už teď můžete modře zaškrtnout datum 10.6. ;-) (30.1.2017 - 10:28)

Anketa 
 

 


 

 

 

 

Šfl Kladno

Copyright © 2017 FBC Kanonýři Kladno & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál