11.09.2018
Starší žáci

Starší žáci hráli s těžkými soupeři

V sobotu 8. září odehráli svůj první zápas v hale v Čakovicích starší žáci. V nejvyšším výkonnostním koši je ve skupině čekaly náročné zápasy proti pražské Spartě a střešovickému Tatranu.
První zápas Kanonýrů začal v 9:50 proti Spartě. Kladenští nezachytili začátek a v 10. minutě prohrávali už 0:4. Do přestávky ještě stačil snížit Lahoda a druhá polovina tak začínala za stavu 1:4. Po necelých čtyřech minutách hry náskok Sparty sice ještě stačil snížit svým druhým gólem v zápase Lahoda, na víc už se ale Kanonýři nezmohli, a ještě jedna obdržená branka znamenala konečné skóre 2:5.

Kanonýři Kladno – ACEMA Sparta Praha 2:5 (1:4, 1:1)

Branky Kladna: 13‘ a 17‘ Lahoda

Do druhého zápasu ve skupině nastoupili Starší žáci proti Tatranu Střešovice, který nakonec obsadil v turnaji druhé místo. Soupeř na Kladno doslova vletěl a dvěma brankami v prvních devadesáti vteřinách určil ráz zápasu. V deváté minutě sice stačil ve vlastním oslabení korigovat Čika, Střešovice ale stačily do přestávky přidat ještě svou třetí branku v zápase. Po dvou brankách Tatranu na začátku druhé části za Kanonýry snížil Mirčevský, Tatran ovšem přidal ještě další tři branky a dokráčel k pohodlnému vítězství 8:2.

Tatran Střešovice – Kanonýři Kladno 8:2 (3:1, 5:1)

Branky Kladna: 9‘ Čika, 17‘ Mirčevský

Dvě prohry ve skupinové části pro Kladno znamenaly účast v boji o udržení, v němž se Kanonýři postavili domácím Black Angels. Zápas začal pro Kladno dobře a už po necelých třech minutách se prosadil Matěj Ptáček. V šesté minutě soupeř vyrovnal, vedení Kanonýrům ale vrátil už po necelých 40 sekundách Hübner. To ale bylo bohužel z kladenské strany vše, další branky přidával už jen soupeř a po konečném výsledku 2:6 z pohledu Kladna se Kanonýři museli rozloučit s elitním košem.

BLACK ANGELS 2004 – Kanonýři Kladno 6:2 (4:2, 2:0)

Branky Kladna: 3‘ Ptáček M., 7‘ Hübner

Sestava Kladna: Procházka, Janoušek – Svoboda, Burgr, Mirčevský, Hübner, Čika, Hartman, Lahoda, Krejčík, Ptáček Matěj, Trkovský, Ptáček Vojtěch

Další turnaj odehrají starší žáci v neděli 23. září v hale v Králově Dvoře.