logo

Trenér Leipner: KB liga pomůže lépe připravit naše juniory pro A-tým

Radek Šikola, 5.7.2017

Trenér Leipner: KB liga pomůže lépe připravit naše juniory pro A-tým

Juniorský tým Kanonýrů si v příští sezoně zahraje nejvyšší soutěž. Navzdory vypadnutí v semifinále play-off 2. ligy juniorů splnil, i zásluhou výsledků kladenských dorostenců, kritéria potřebná pro vstup do nově se formující elitní soutěže s názvem KB liga juniorů. Celou situaci nám osvětlil trenér Tomáš Leipner.

 

Junioři navzdory brzkému konci v play-off druhé nejvyšší soutěže budou hrát elitní ligu. Jak se to podařilo?

Podařilo se to díky tomu, že nejvyšší soutěž juniorů, KB Liga, bude mít nový model, který počítá s 24 družstvy. Bude soutěží uzavřenou a přihlásit se do ní mohou kluby, které splňují určitá kritéria, což se nám podařilo.

Sestup A-týmu z Tipsport Superligy postupovým šancím juniorů příliš nepomáhal. Jak těsné to nakonec bylo?

Do koeficientu se započítávaly výsledky uplynulého ročníku juniorů a dorostenců. My jsme v hodnocení skončili na 21. místě s 24 body. 16 bylo za juniory a 8 za dorostence. Čím nižší koeficient, tím lepší pozice. Sestup A-týmu ze superligy by hrál roli ve chvíli, kdy bychom se dělili o 24. příčku s některým z klubů, který má superligovou příslušnost. Tak tomu bylo právě v případě Otrokovic, které s 29 body uhájily právě poslední zmiňovanou příčku před Vinohrady, které měly shodný počet.

Co pro náš oddíl znamená, zejména pak pro A-tým mužů, fakt, že junioři budou hrát elitní ligu?

Znamená to pro nás hlavně zvýšení počtu kvalitních utkání pro naše kluky. Ve druhé lize jich bylo jako šafránu. Z toho logicky vyplývá i to, že po takové sezoně mohou být junioři mnohem lépe připraveni na působení v A-týmu. Stále bych spíš řekl, že pro nás je prioritní tréninkový proces, kvalitně pracovat v něm, neustále se lepšit. To nám bude dávat lepší vyhlídky pro zápasy, pokud budeme lépe pracovat o tréninky, máme větší šanci uspět.

Máme v mládeži dostatek kvality, aby se juniorský celek dokázal v nejvyšší soutěži udržet dlouhodobě?

Jak jsem již zmínil, tak KB liga je soutěží uzavřenou a nesestupuje nikdo. Důležité bude, abychom po příští sezoně opět splnili koeficient a mohli se opět přihlásit. Kvalitu v mládeži máme a bude záležet jenom na tom, jak s ní budeme pracovat, abychom měli dostatek kvalitních hráčů právě pro kategorie dorostenců a juniorů. Ty pak určují, jestli si nejvyšší soutěž zasloužíme. Určitě chceme pracovat tak, abychom KB ligu mohli hrát dlouhodobě.

Nová nejvyšší soutěž juniorů má vysoký počet týmů a zcela nový systém. Lze i přesto určit reálný cíl Kanonýrů pro příští ligový ročník?

O výsledkových cílech teď nelze mluvit, protože ještě nevíme rozdělení týmů do jednotlivých divizí. Ale ať to bude jakkoli, tak hlavním cílem pro nás bude to, abychom každé utkání odehráli od začátku do konce na 100 %. Bude to pro nás nová zkušenost a my musíme z každého utkání vytěžit maximum pro další práci. Jsme zvědaví, jak k tomu přistoupí hráči, jak moc budou chtít makat. Mají tu nejvyšší soutěž juniorů, musíme si toho vážit a nadšeně přistupovat ke každému tréninku, protože trénink bude místo, kde musíme dělat pokroky. Další důležitou věcí bude, aby hráči hráli mnohem více zápasů za mužské kategorie. To se nám dlouhodobě nedaří. To vidím jako další dílčí cíl.


 

Muži A

ikona
Spartak Pelhřimov - Kanonýři Kladno
(2:1,4:2,3:1)
  | sobota 16.9.
ikona
  1. podrobnosti k zápasu
 
Kanonýři Kladno - TJ Slovan Havířov ( ) neděle 24.9. 16:00
 

Krátké zprávy

Mladší žáci jedou...

- ...v neděli na "mistrák". Potvrzení účasti pokud již neproběhlo na výzvu prosím zde: jan.hollmann@seznam.cz včera - 21:34

Email MLŽI B

- E-mail na Hollmesse: jan.hollmann@seznam.cz (12.9.2017 - 18:05)

PŘÍPRAVKA

- Přípravka se sejde k prvnímu tréninku v pondělí 18.9. v 16:00 ve SH BIOS. (4.9.2017 - 16:06)

"Céčko" nesestupuje!

- Muži C ve čtvrtek doma porazili v zápase o udržení Wizards DDM Praha 10 C 11:7 a i příští rok si tak zahrají PH+SČ ligu mužů. (5.5.2017 - 21:14)

Zápas o setrvání v lize

- Muži C dnes odehrají od 20:30 v přetlakové SH Kladno (12. ZŠ) zápas s Wizards DDM Praha 10 C. Vítěz tohoto zápasu setrvá i pro příští sezónu v PH+SČ lize mužů, poražený poputuje o ligu níž. PŘIJĎTĚ PODPOŘIT KANONÝRY V NEJDŮLEŽITĚJŠÍM ZÁPASE SEZÓNY! (4.5.2017 - 11:55)

- Přípravy druhého ročníku Dne Kanonýrů jsou v plném proudu. V kalendáři si už teď můžete modře zaškrtnout datum 10.6. ;-) (30.1.2017 - 10:28)

Anketa 
 

 


 

 

 

 

Šfl Kladno

Copyright © 2017 FBC Kanonýři Kladno & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál