logo

Trenér Leipner: KB liga pomůže lépe připravit naše juniory pro A-tým

Radek Šikola, 5.7.2017

Trenér Leipner: KB liga pomůže lépe připravit naše juniory pro A-tým

Juniorský tým Kanonýrů si v příští sezoně zahraje nejvyšší soutěž. Navzdory vypadnutí v semifinále play-off 2. ligy juniorů splnil, i zásluhou výsledků kladenských dorostenců, kritéria potřebná pro vstup do nově se formující elitní soutěže s názvem KB liga juniorů. Celou situaci nám osvětlil trenér Tomáš Leipner.

 

Junioři navzdory brzkému konci v play-off druhé nejvyšší soutěže budou hrát elitní ligu. Jak se to podařilo?

Podařilo se to díky tomu, že nejvyšší soutěž juniorů, KB Liga, bude mít nový model, který počítá s 24 družstvy. Bude soutěží uzavřenou a přihlásit se do ní mohou kluby, které splňují určitá kritéria, což se nám podařilo.

Sestup A-týmu z Tipsport Superligy postupovým šancím juniorů příliš nepomáhal. Jak těsné to nakonec bylo?

Do koeficientu se započítávaly výsledky uplynulého ročníku juniorů a dorostenců. My jsme v hodnocení skončili na 21. místě s 24 body. 16 bylo za juniory a 8 za dorostence. Čím nižší koeficient, tím lepší pozice. Sestup A-týmu ze superligy by hrál roli ve chvíli, kdy bychom se dělili o 24. příčku s některým z klubů, který má superligovou příslušnost. Tak tomu bylo právě v případě Otrokovic, které s 29 body uhájily právě poslední zmiňovanou příčku před Vinohrady, které měly shodný počet.

Co pro náš oddíl znamená, zejména pak pro A-tým mužů, fakt, že junioři budou hrát elitní ligu?

Znamená to pro nás hlavně zvýšení počtu kvalitních utkání pro naše kluky. Ve druhé lize jich bylo jako šafránu. Z toho logicky vyplývá i to, že po takové sezoně mohou být junioři mnohem lépe připraveni na působení v A-týmu. Stále bych spíš řekl, že pro nás je prioritní tréninkový proces, kvalitně pracovat v něm, neustále se lepšit. To nám bude dávat lepší vyhlídky pro zápasy, pokud budeme lépe pracovat o tréninky, máme větší šanci uspět.

Máme v mládeži dostatek kvality, aby se juniorský celek dokázal v nejvyšší soutěži udržet dlouhodobě?

Jak jsem již zmínil, tak KB liga je soutěží uzavřenou a nesestupuje nikdo. Důležité bude, abychom po příští sezoně opět splnili koeficient a mohli se opět přihlásit. Kvalitu v mládeži máme a bude záležet jenom na tom, jak s ní budeme pracovat, abychom měli dostatek kvalitních hráčů právě pro kategorie dorostenců a juniorů. Ty pak určují, jestli si nejvyšší soutěž zasloužíme. Určitě chceme pracovat tak, abychom KB ligu mohli hrát dlouhodobě.

Nová nejvyšší soutěž juniorů má vysoký počet týmů a zcela nový systém. Lze i přesto určit reálný cíl Kanonýrů pro příští ligový ročník?

O výsledkových cílech teď nelze mluvit, protože ještě nevíme rozdělení týmů do jednotlivých divizí. Ale ať to bude jakkoli, tak hlavním cílem pro nás bude to, abychom každé utkání odehráli od začátku do konce na 100 %. Bude to pro nás nová zkušenost a my musíme z každého utkání vytěžit maximum pro další práci. Jsme zvědaví, jak k tomu přistoupí hráči, jak moc budou chtít makat. Mají tu nejvyšší soutěž juniorů, musíme si toho vážit a nadšeně přistupovat ke každému tréninku, protože trénink bude místo, kde musíme dělat pokroky. Další důležitou věcí bude, aby hráči hráli mnohem více zápasů za mužské kategorie. To se nám dlouhodobě nedaří. To vidím jako další dílčí cíl.


 

Muži A

ikona
FBŠ Hattrick Brno - Kanonýři Kladno
(2:2,0:2,1:0)
  | sobota 16.12.
ikona
  1. podrobnosti k zápasu
 

Nenalezeny žádné budoucí zápasy

Krátké zprávy

Nové zboží ve fanshopu

- Kdo je dobrý - má ručník modrý! Aby se ručník nepletl a byl opravdu osobní je každý originál s tvým jménem a číslem. Fanshop
(6.4.2018 - 18:36)

Nový web

- Usilovně děláme na novém webu! Až to odstartjem tak nespustíte oči :-) (23.12.2017 - 16:17)

MLŽI B+C

- Trénink skrze prázdniny 26.10. se nekonná. (25.10.2017 - 19:14)

GOTHIA CUP

- Vážení přátelé,

bohužel Vám musím oznámit, že pro nedostatečný počet zájemců se letos náš klub nebude účastnit turnaje Gothia cup. Byli jsme připraveni z důvodu bezpečnosti zajistit vyšší počet odpovědných osob i snížit cenu pro Vás. Ve stejném termínu se hraje turnaj v Praze. Trenéři od nás mají doporučení, turnaje se zúčastnit.

S přáním příjemného dne

Ing. Zdeněk Jirák
předseda klubu (18.10.2017 - 12:22)

Schůzka

- Vážení rodiče,
u příležitosti zahájení nového soutěžního ročníku si Vás dovolujeme pozvat na informativní schůzky florbalového oddílu Kanonýři Kladno, které proběhnou 3.10.2017 v hale BIOS v prostorách šatny č. 5 dle níže uvedeného časového harmonogramu. Schůzky se budou konat za účasti předsedy spolku, šéftrenéra, zaměstnanců spolku i trenérů, což věříme, zaručuje komplexní informace k nadcházející sezóně.
Časový harmonogram schůzek:
16:45 – 17:30 Přípravka
17:30 – 18:15 Mladší žáci A+B
18:15 - 19:00 Elévové
19:00 – 19:45 Starší žáci A+B, starší žákyně, Dorost, Junioři, Juniorky

Těšíme se na setkání s Vámi.
V Kladně, 27. 9. 2017
Ing. Zdeněk Jirák
Předseda Kanonýři Kladno, z.s. (2.10.2017 - 08:45)

Nominace Mladší Žáci

- Stíhači, Přetlaková SH Kladno:
M. Dlouhý, J. Dlouhý, Hollmann, Mach, Špaček, Hošek
Sraz 9:30 (nejpozději) přímo v hale.

Střelci, SH na Fialce Říčany:
Ceplecha, Frýba, Douša, Vaňous, O. Groh, T. Groh, Hurych, Dvořák
Sraz 9:40 (nejpozěji) přímo v hale.
Adresa: Mánesova 2530/3a, Říčany u Prahy
https://www.ceskyflorbal.cz/cfbu/informacni-deska/schvalene-haly/detail/433Kontakt: jan.hollmann@seznam.cz, 720 761 651 (21.9.2017 - 23:22)

Anketa 
 

 


SFF

Šfl Kladno

Copyright © 2018 FBC Kanonýři Kladno & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál