logo

Trenér Leipner: S hráči jsme začali pracovat trochu jinak

Radek Šikola, 18.5.2017

Trenér Leipner: S hráči jsme začali pracovat trochu jinak

Juniorský tým Kanonýrů vypadl v semifinále play-off 2. ligy se záložním týmem Tatranu Střešovice 0-2 na zápasy. Právě skončený ligový ročník a plány na další období hodnotí trenér mladých Kanonýrů Tomáš Leipner.

 

Junioři skončili v semifinále 2. ligy. Lze sezonu hodnotit jako úspěšnou?
Co se týče výsledku, tak ji bohužel jako úspěšnou hodnotit nemůžeme. Cílem bylo uspět ve finále a do toho jsme se ani neprobojovali. Dílčí úspěchy ale vidím. A z neúspěchů si do přípravy a další práce vezmeme ponaučení a budeme silnější.

Mládežnický florbal nelze hodnotit pouze výsledkově. V čem se hráči nejvíce posunuli?
Se Standou Minářem jsme v uplynulé sezoně začali s hráči pracovat trochu jinak, než bývalo zvykem. Více jsme s jednotlivci řešili jejich individuální nedostatky a s tím i náplň jejich práce navíc. Těžko tedy hodnotit posun hráčů jako celku, ale těší nás, že ti z nich, kteří si naše rady a pokyny vzali k srdci a pracovali na sobě, udělali velký posun k tomu, aby byli komplexními hráči a sami poznali, že jenom na tréninku se z nich nestanou top hráči.

A-tým mužů bude po sestupu jistě potřebovat okysličení kádru. Mohou být loňští junioři pro tým přínosem?
Jsem přesvědčený, že pokud budou pokračovat v práci, kterou odváděli v letošní sezóně, tak mají všichni odcházející junioři šanci stát se oživením kádru A-týmu.

Jak bude juniorský tým vypadat v příští sezoně, co se kvality týče?
Hráčskou kvalitu tým jednoznačně mít bude. Dorostenci, kteří přicházejí, mají velký potenciál a opět bude hodně záležet na nich, jak s ním naloží. My jim můžeme dát směr a prostředky k tomu a na nich bude, jak je uchopí.

Na čem je do budoucna třeba pracovat, abychom v klubu vychovávali talenty pro Tipsport Superligu?
Určitě práce s jednotlivcem a to nejenom na florbalové stránce, ale zejména na psychické. Pokud budeme od nejmladších kategorií vychovávat hráče, kteří si věří, nebojí se sami rozhodnout na hřišti ani mimo něj a umí maximálně využít své přednosti, bude se nám lépe pracovat na odstranění jejich nedostatků. Pokud jim ukážeme, že žádný cíl není tak vysoký, aby ho nemohli dosáhnout a dáme jim právě ten směr a prostředky, pak můžeme vychovávat hráče s nejvyššími ambicemi.


 

Muži A

ikona
Spartak Pelhřimov - Kanonýři Kladno
(2:1,4:2,3:1)
  | sobota 16.9.
ikona
  1. podrobnosti k zápasu
 
Kanonýři Kladno - TJ Slovan Havířov ( ) neděle 24.9. 16:00
 

Krátké zprávy

Mladší žáci jedou...

- ...v neděli na "mistrák". Potvrzení účasti pokud již neproběhlo na výzvu prosím zde: jan.hollmann@seznam.cz včera - 21:34

Email MLŽI B

- E-mail na Hollmesse: jan.hollmann@seznam.cz (12.9.2017 - 18:05)

PŘÍPRAVKA

- Přípravka se sejde k prvnímu tréninku v pondělí 18.9. v 16:00 ve SH BIOS. (4.9.2017 - 16:06)

"Céčko" nesestupuje!

- Muži C ve čtvrtek doma porazili v zápase o udržení Wizards DDM Praha 10 C 11:7 a i příští rok si tak zahrají PH+SČ ligu mužů. (5.5.2017 - 21:14)

Zápas o setrvání v lize

- Muži C dnes odehrají od 20:30 v přetlakové SH Kladno (12. ZŠ) zápas s Wizards DDM Praha 10 C. Vítěz tohoto zápasu setrvá i pro příští sezónu v PH+SČ lize mužů, poražený poputuje o ligu níž. PŘIJĎTĚ PODPOŘIT KANONÝRY V NEJDŮLEŽITĚJŠÍM ZÁPASE SEZÓNY! (4.5.2017 - 11:55)

- Přípravy druhého ročníku Dne Kanonýrů jsou v plném proudu. V kalendáři si už teď můžete modře zaškrtnout datum 10.6. ;-) (30.1.2017 - 10:28)

Anketa 
 

 


 

 

 

 

Šfl Kladno

Copyright © 2017 FBC Kanonýři Kladno & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál