08.03.2019
Zápasy A-tým

Už není kam couvnout, Kanonýři musí Karlovy Vary porazit třikrát v řadě

Nevydařený víkend v Karlových Varech, po kterém Kanonýři ve čtvrtfinálové sérii play-off 1. ligy mužů prohrávají 0:2 na zápasy, střídá nová šance na domácí půdě. Kladenští florbalisté ji budou chtít využít beze zbytku a stav série srovnat.
Karlovy Vary čtvrtfinále zahájily opravdu velice dobře, úvodní dva duely vyhrály přesvědčivě 11:5 a 8:5 a do série vstoupily impozantně. Od postupu do semifinále 1. ligy je dělí jediná výhra. Obávaná dvojice Michal Klápa s Michalem Strachotou, před kterou se kladenští hráči sami důrazně varovali, dostala až příliš prostoru a za dva zápas dohromady nastřádala nevídaných 15 kanadských bodů. Do puntíku se tak potvrdila slova karlovarského trenéra Petra Pánka, která před začátkem série vyřkl. „Z naší domácí haly jsme udělali nedobytnou pevnost, kde jsme z posledních jedenácti zápasů vyhráli deset,“ nyní tedy z posledních třinácti zápasů vyhráli dvanáct.

Kanonýři nemusí panikařit, mají nyní stejnou možnost jako před týdnem jejich soupeř. Také chtějí vyhrát svá domácí utkání a tím sérii srovnat. Jejich cíl se nemění, stále potřebují Karlovy Vary třikrát porazit. Rozdíl je pouze v tom, že nyní to musí dokázat ve třech po sobě jdoucích zápasech.

Útočník Kanonýrů Tomáš Nushart sebe i své spoluhráče řádně burcuje: „Karlovy Vary využily výhodu domácího prostředí, dobře se připravily, namotivovaly se a zaslouženě vedou. Z nedělního zápasu si ale musíme vzít jednu důležitou věc, a tou je chuť vyhrát, se kterou jsme odehráli celý zápas, a především jeho druhou část. Takhle se totiž hraje play-off. Víme, že pokud budeme chtít vyhrát více, než soupeř, nemůžeme prohrát. Tahle série je totiž především o tom, kdo to chce víc. V sobotu chtěly víc Vary, v neděli jsme se jim už vyrovnali a teď si pro to dojdeme. Individuálně jsme lepší, než soupeř, po nedělním zápase je v týmu navíc ta správná energie, takže o víkendu budeme i týmově lepší. Chtít to víc! Vyhrát!“

Zápas č. 3: sobota 9. března od 20.00 hod. v SH BIOS Kladno.

Zápas č. 4 (případný): neděle 10. března od 18.00 hod. v SH BIOS Kladno.


Za Kladno se nehraje, za Kladno se bojuje!