logo

"Voko bere" nedosaženo, B tým stále na dvacítce

Jan Buk, 5.3.2013

Mužský B-tým se představil v kladenské hale BIOS proti Chodovu B a konkurentovi z popředí tabulky týmu Flobo. Odvetná část soutěže zatím nabídla možnost zisku 21 bodů, ze kterých jsme posbírali 20! První ztrátou byla dvoubodová výhra nad Flobem až po nájezdech.

FBC Kladno B – TJ JM Chodov B 6:5 (2:1, 2:1, 2:3)

Úvodní utkání víkendu jsme nastoupili proti rezervě extraligového Chodova, která se zmítá na chvostu tabulky. Chodov nás ale v prvním vzájemném zápase přetlačil a bral v něm všechny body. V domácí hale jsme nechtěli nic podobného připustit, avšak malátný začátek tomu neodpovídal. Trest za naši statickou hru přišel v 15. minutě, kdy se sok z Jižního Města dostal do vedení. Do přestávky se nám podařilo skóre otočit. Nejprve se svojí patentovanou střelou prosadil Holý a 2 vteřiny před koncem třetiny Frömmel.

Druhou část jsme začali aktivněji, ale i přes to se Chodov radoval z vyrovnání. Zápas nenabízel strhující podívanou a obě družstva se spíše trápila. Závěr třetiny nám gólově vyšel znovu skvěle. Do vedení nás v přesilové hře dostal gólem z nulového úhlu Habada a v 38. minutě zvýšil náskok Prchal.

Třetí třetinu jsme začínali v oslabení, ve kterém jsme inkasovali branku. Možnost přesilovky jsme zkraje třetiny dostali i my. Podařilo se ji zužitkovat opět z nulového úhlu Habadovi (škoda, že se přišlo na to, odkud by měl střílet na branku, až v jeho devětadvaceti letech…). Další gólové momenty nastaly až v posledních 5 minutách. Další naši přesilovku přetavil v gólový úspěch Leipner a vedení 6:3 vypadalo pohodlně. Ztráta koncentrace si vybrala svou daň už po 48 vteřinách, kdy Chodov znovu snížil. Poslední minuty přinesly ještě po jednom vyloučení na každé straně. My jsme nabídku Chodova na rozhodnutí zápasu nevyužili, zatímco soupeř se prosadil 33 sekund před uběhnutím šedesáti hracích minut. Naštěstí jsme uhájili hubený náskok a připsali si 3 body za utrápenou výhru 6:5.

Branky Kladna: 2x Habada, 1x Holý, Frömmel, Prchal, Leipner

Sestava Kladna: Šárka – Laštůvka, Minář, Petr, Tuzar, Holý, Brynda – Vlček, Urbář, Frömmel – Habada, Prchal, Richtr – Brynda, Slivka, Leipner - Kuchař, Kříček, Provazník

FBC Kladno B – FLOBO 5:4 sn (3:2, 1:0, 0:2 – 0:0, 1:0)

V neděli jsme přivítali tým Floba a zápas sliboval přímý souboj o druhou pozici. Do zápasu nemohli zasáhnout Vlček a Provazník, kteří si přivodili proti Chodovu zranění. Úvod jsme měli jako ze snu. Střelou od mantinelu na vzdálenější tyč se jako první do kolonky střelců zapsal Laštůvka. Minutu po něm proměnil Habada nařízené trestné střílení a v 12. minutě vše korunoval další brankou Brynda! Na náskok 3:0 jsem se ani pořádně nenadřeli a stejně lehce jsme o skoro celý i přišli, protože soupeř udeřil 2x v rozmezí 20 vteřin v 17. minutě.

Druhá dvacetiminutovka už herně vyznívala lépe pro Flobo, ale i my jsme se dostávali do dobrých střeleckých příležitostí a převaha soupeře nebyla tak hrozivá. Utkání se hrálo v dobrém tempu a muselo se líbit. Koncem 28. minuty se nám „podařilo“ groteskní představení, když jsme při signalizovaném trestu pro soupeře špatně střídali a sami se okradli o početní výhodu. Poslední minuta druhé části pro nás přivála přesilovku 5 na 3, kterou využil Leipner.

Poslední třetinu jsme začínali s náskokem 4:2. Flobo nás přitlačilo a minimálně jsme se na delší časový úsek dostávali k míčku. V ojedinělé naší „gólovce“ se ocitnul Kříček, ale ani na dvakrát míček do branky nedostal. Bohužel v 52. minutě přišlo vyloučení Tuzara za hru bez hokejky (vyloučení by bylo oprávněné, pokud by se uděloval trest za snahu o co nejrychlejší zvednutí hole). Flobo vstřelilo kontaktní branku už po 19 vteřinách přesilové hry a rázem byl jeho tlak ještě silnější. Nápor vyvrcholil vyrovnáním Floba v čase 56:31. Zbývající tři minuty už nebyly okořeněny žádnou brankou a šlo se do prodloužení.

Prodloužení ukázalo naši defenzivní hru a čekání na rozhodující brejk a na soupeři bylo znát zklamání z bodové ztráty v závodě se Startem98 o první pozici v lize. Pětiminutové prodloužení nepomohlo k určení vítěze a musely následovat nájezdy. Každý tým nominoval 3 exekutory. Všech šest určených jedinců neuspělo a šlo se do 4. série, ve které hráč Floba znovu nedostal míček za brankovou čáru, a tak rozhodl kličkou do backhandu Leipner a přisoudil nám druhý bod.

Branky Kladna: Leipner (+rozhodující nájezd), Laštůvka, Habada, Brynda

Sestava Kladna: Buk – Holý, Tuzar – Brynda, Urbář, Kříček – Laštůvka, Minář – Prchal, Leipner, Habada

Email MLŽI B

- E-mail na Hollmesse: jan.hollmann@seznam.cz (12.9.2017 - 18:05)

PŘÍPRAVKA

- Přípravka se sejde k prvnímu tréninku v pondělí 18.9. v 16:00 ve SH BIOS. (4.9.2017 - 16:06)

"Céčko" nesestupuje!

- Muži C ve čtvrtek doma porazili v zápase o udržení Wizards DDM Praha 10 C 11:7 a i příští rok si tak zahrají PH+SČ ligu mužů. (5.5.2017 - 21:14)

Zápas o setrvání v lize

- Muži C dnes odehrají od 20:30 v přetlakové SH Kladno (12. ZŠ) zápas s Wizards DDM Praha 10 C. Vítěz tohoto zápasu setrvá i pro příští sezónu v PH+SČ lize mužů, poražený poputuje o ligu níž. PŘIJĎTĚ PODPOŘIT KANONÝRY V NEJDŮLEŽITĚJŠÍM ZÁPASE SEZÓNY! (4.5.2017 - 11:55)

- Přípravy druhého ročníku Dne Kanonýrů jsou v plném proudu. V kalendáři si už teď můžete modře zaškrtnout datum 10.6. ;-) (30.1.2017 - 10:28)