logo

Z Plzně si juniorky odváží bod

agentkalea, 14.2.2017

Tuto sobotu zajížděly naše juniorky do Plzně, kde je čekali dva rozdílní soupeři. První zápas silný Chomutov, druhý nováček soutěže - Roudnice nad Labem.

Kladno – Chomutov 5:10 (1:2, 2:4, 2:4)

První třetina byla hodně vyrovnaná, nejen výsledkově, ale i herně. Soupeř začal celkem opatrně a trvalo mu skoro 4 minuty, než se odhodlal ke střele. Takže hra se přelévala ze strany na stranu. Další střela už však prošla do branky Kladna. Za chvíli přidal Chomutov rychle druhou branku. Ovšem tento moment nabudil Kanonýrky, ty začaly hrát aktivněji a odměnou jim byl „gól do šatny“ 1:2. Gába Krézlová vybojovala míček a přesně našla Terku Šulcovou, která vymetla pavučinu v levém rohu gólmanky Tupé. Tak skončila 1.třetina.

Druhá třetina začala už větší aktivitou Chomutova a brzo se ujal vedení 1:3. Za chvíli na to ovšem míček získala Terka Šulcová, která viděla volnou Lucku Hanzáková, a ta nekompromisní střelou pod nohu Tupé snížila na rozdíl 1 gólu. Soupeř poté zásoboval Lucku Prokopovou v brance poctivou porcí střel, takže na nedostatek práce si rozhodně stěžovat nemohla. Chomutovu se podařilo zvýšit na 2:5. Dvě minuty před koncem 2. třetiny Míša Adamcová potvrdila staré nepsané pravidlo. Když nevíš, co s míčkem, vystřel. A její nenápadná střela zaskočila všechny, hlavně gólmanku Chomutova. Která tak našla míček až za svými zády. Asistenci na této brance měla Maky Prchalová. Chomutov však zvýšil na 3:6

Třetí třetina byla jako druhá přes kopírák, tedy začátek. Soupeř odskočil rychle na skóre 3:9. A kdo čekal, že to Kladno definitivně zlomí a Chomutov přidá lehce další góly, se přepočítal. Kladenský holky byly hodně aktivní a dokonce i víc střílely než Chomutov. Nejprve Maky Prchalová po nahrávce Lucky Hany Hanáčkové snížila na 4:9. V půlce třetiny bylo zaděláno na drama. Maky našla milimetrovou přihrávkou Terku Šulcovou a ta svým druhým gólem snížila na 5:9. Bohužel Chomutovu se povedlo dovršit skóre na pověstnou 10. Utkání tak vyhrál Chomutov 10:5. Ovšem předvedený výkon neodpovídal výsledku.

Branky: 2x Šulcová (1x Krézlová, 1x Prchalová), Hanzáková (Šulcová), Adamcová (Prchalová), Prchalová (Hanáčková)

Ve 2.utkání jsme nastoupili proti celkem neznámému týmu Roudnice. Který je nováček soutěže a byl na posledním místě tabulky. Ovšem vyvarovali jsme se jakéhokoliv podcenění soupeře.

Roudnice – Kladno 2:2 (1:1, 0:0, 1:1)

První třetina byla od začátku v režii Kladna, byli jsme více na míčku a více stříleli. Ovšem do vedení šel po individuální chybě na půlce soupeř. Chvíli po úvodním gólu soupeře se míčku zmocnila Maky Prchalová, která ho elegantě přenechala Míše Adamcové a ta poslala navštívenku Linhartové, která tuto navštívenku neudržela - vyrovnáno 1:1.

Druhá třetina byla jak na houpačce. Hrálo se nahoru dolů, šance střídala šanci. Ale obě gólmanky předvedly řadu skvělých zákroků. Ke konci 2. třetiny si asi Gába Krézlová řekla, že už je to moc velká nuda, tak výstavní rukou dala soupeři šanci.

Před třetí třetinou jsme si řekli, že soupeři nenecháme rozhodně ani bod zdarma. A vrhli jsme se do závěrečného boje s vervou. I když jsme se ještě bránili ve čtyřech, soupeř se prakticky za celou přesilovku nedostal ke střele, naopak několikrát se podařilo zaměstnat Linhartovou. Poté se naskytla početní výhoda Kladnu. I v přesilovce jsme byli aktivnější a na celé 2 minuty jsme se nastěhovali před branku Roudnice. Linhartovou jsme zaměstnali salvou jak na dni Kanonýrů :D Ale bohužel Linhartová byla značně proti. Nicméně po ukončení přesilovky, Gába Krézlová v rohu u naší branky čapla míček, už povoleným způsobem – tedy hokejkou a projela celé hřiště, poslala přihrávku Lucce Hanzákové a ta bekhendem poslala Kladno do vedení. Za chvíli na to ale soupeř srovnal. Po vyrovnání holky cítily 3 body a daly do hry všechno, všechny zbylé síly a hlavně pověstné srdce. A Linhartová se nezastavila. Ke konci zápasu se ovšem vyznamenala Lucka Prokopová, 3x se soupeři podařilo přečíslit obranu a hráčky soupeře se ocitly Lucce tváří v tvář. Ale Lucka s ledovým klidem, jejich šance zmařila v posledním případě, doslova sebrala 3 body z hokejky soupeře, „ukradla“ míček střílející hráčce z čepele a ta vystřelila na prázdno. I přes velký závěrečný tlak se nám bohužel 3 body nepodařili urvat.

Branky: Adamcová (Prchalová), Hanzáková (Krézlová)

Sestava: Prokopová - Hanáčková, Krézlová , Semencová ( C ) – Adamcová, Prchalová, Hanzáková, Šulcová

Závěrem musím poděkovat všem hráčkám za předvedené výkony v obou zápasech, nasazení, za to, že tam nechaly všechno. A to většina z nich ještě bojovala s nějakou nemocí – nachlazení atd. Takhle se bojuje za Kladno. Díky všem!

Email MLŽI B

- E-mail na Hollmesse: jan.hollmann@seznam.cz (12.9.2017 - 18:05)

PŘÍPRAVKA

- Přípravka se sejde k prvnímu tréninku v pondělí 18.9. v 16:00 ve SH BIOS. (4.9.2017 - 16:06)

"Céčko" nesestupuje!

- Muži C ve čtvrtek doma porazili v zápase o udržení Wizards DDM Praha 10 C 11:7 a i příští rok si tak zahrají PH+SČ ligu mužů. (5.5.2017 - 21:14)

Zápas o setrvání v lize

- Muži C dnes odehrají od 20:30 v přetlakové SH Kladno (12. ZŠ) zápas s Wizards DDM Praha 10 C. Vítěz tohoto zápasu setrvá i pro příští sezónu v PH+SČ lize mužů, poražený poputuje o ligu níž. PŘIJĎTĚ PODPOŘIT KANONÝRY V NEJDŮLEŽITĚJŠÍM ZÁPASE SEZÓNY! (4.5.2017 - 11:55)

- Přípravy druhého ročníku Dne Kanonýrů jsou v plném proudu. V kalendáři si už teď můžete modře zaškrtnout datum 10.6. ;-) (30.1.2017 - 10:28)