14.kolo, pátek 23.11.2018 - SH BIOS Kladno
Kanonýři Kladno
6:9
FAT PIPE Start98 Praha
Branky a asistence Kladna:

2. Vojtěch Teslík, 14. Jan Louvar, 26. Miloš Tyl, 30. Jakub Pecha, 40. Vojtěch Teslík, 42. Vojtěch Teslík

Rozhodčí: Přemysl Bališ - Peter Varga

Vyloučení: 3:0

Využití: 0:1

Diváci: 88

Zásahy brankářů: Milan Horáček 17, Oskar Blaha 6 - Martin Frühbauer 33

Po třetinách: 2:3, 3:4, 1:2

Kanonýři Kladno: Horáček (Blaha) Přívara, Sachr, Tyl, Riebauer, Louvar Kalina, Černý, Pfaur, Teslík, Pecha Cvrček, Pertlík, Stůj, Richtr T., Štechmüller Bednář, Hartman
FAT PIPE Start98 Praha: Frühbauer, Lupoměch - Pražák M., Pražák P., Volf T., Volf O., Plaček, Boubelík, Schuller, Svoboda, Kulík, Jirásek, Havránek, Kříž, Chmelíček, Kerzel, Sklenář, Vacenovský, Řehulka, Vošta

KOMENTÁŘ

„Do utkání jsme šli s tím, že nás nečeká jednoduchý zápas, jelikož v sestavě Startu se objevuje spousta mladých hráčů Chodova, kteří se chtějí ukázat,“ říká útočník kladenského celku Jakub Pecha. Start skutečně hrál celý zápas velice aktivně a ke kladenským hráčům přistupoval okamžitě po zpracování míčku. Protiútoky kunratického týmu byly nesmírně rychlé a téměř vždy bezprostředně ohrožovaly branku Kanonýrů. To potvrzuje i Pecha, autor čtyř kanadských bodů za jednu branku a tři nahrávky. „Zápas probíhal ve vysokém tempu a díky patnácti gólům musel být i divácky atraktivní. Nicméně zbytečné chyby a vyloučení se velmi podepsaly na tom, že jsme nedokázali vyhrát ani jednu třetinu,“ připomíná, že kladenští florbalisté prohráli v každé části hry (2:3 v první, 3:4 ve druhé a 1:2 ve třetí). Kanonýři dostali znovu poměrně vysoký příděl branek, celkově je v lize pouze šest týmů, které jich obdržely více. „Dostáváme zbytečné góly vyplývající ze špatné obrany a návratů, na kterých musíme ještě zapracovat,“ potvrzuje Pecha. Na hře svého celku však přeci jen našel jeden nadějný aspekt. „Na druhou stranu pozitivní věc je, že se gólově daří i útoku Pfaur – Teslík – Pecha,“ říká závěrem.

OHLASY TRENÉRŮ

Komentář trenéra domácích Adama Nolče:

"Vyrovnaný zápas jsme ztratili na konci utkání, kde jsme se nechali vyloučit a nemohli jsme kvůli tomu jít do závěrečného náporu. Celý zápas jsme byli střelecky aktivnější, ale bohužel jsme to nezúročili v náš prospěch. Děkujeme soupeřům za vyrovnané utkání a divákům, že si našli cestu do naší haly i v pátek večer."

Komentář trenéra hostů Ondřeje Neumana:

"Dnešní utkání bylo jednoznačně zatím naše nejlepší v sezoně. S velkou pokorou odvážíme zasloužené 3 body a mnoho cenných lekcí v naší práci. Potvrzení správného směru je asi to nejdůležitější, co jsme dnes získali. A naši hráči začínají objevovat, co vše v nich ještě je. Za tento přístup děkuji. Všem díky za zápas."